Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Grypa: „Musisz się zaszczepić teraz”, ostrzega ubezpieczenie zdrowotne w oczekiwaniu na szczyt epidemii

Grypa: „Musisz się zaszczepić teraz”, ostrzega ubezpieczenie zdrowotne w oczekiwaniu na szczyt epidemii

Kampania szczepień z trudem rusza we Francji. W obliczu tej obserwacji ubezpieczenie zdrowotne zaleca szczepienie jak najwcześniej w oczekiwaniu na szczyt zachorowań w przyszłości.

„Ważne jest, aby zaszczepić się teraz”. Ubezpieczenie zdrowotne ostrzega, głosem Dominique Martin, krajowego doradcy medycznego funduszu, w czwartek, 24 listopada, o pilnej potrzebie ochrony przed pandemią.

Podczas gdy pięć regionów weszło w fazę przedpandemiczną, a mianowicie Bretania, Normandia, Val-de-Loire Centre, Hautes-de-France i Ile-de-France, kampania szczepień z trudem się rozwija. W tej chwili ponad 4 miliony Francuzów otrzymało dawkę szczepionki od połowy października. To o prawie 20% mniej niż przed rokiem w tym samym okresie.

„Epidemia jest stosunkowo wczesna w tym roku” – powiedział Dominic Martin. „Więc za kilka dni, za kilka tygodni będziemy w stanie epidemii i ważne jest, aby chronić się teraz” – nalega.

„potrójna epidemia”

Ta potrzeba ochrony najsłabszych jest bardzo ważna, ponieważ francuskie szpitale zmagają się obecnie z trzema epidemiami jednocześnie: grypą, zapaleniem oskrzelików i koronawirusem. „Jest to więc jeszcze jeden powód, aby się zaszczepić. Podkreślam, że jesteśmy daleko w tyle za szczepieniami w porównaniu do poprzedniego roku i ważne jest, aby jak najszybciej nadrobić to opóźnienie.” wyjaśnił Informacje o Francji.

Pozycja, która znalazła już nazwę za Atlantykiem: „potrójna epidemia”.

Dominique Martin przypomina, że ​​szczepienie dotyczy „wszystkich”, np. kobiet w ciąży. „Ryzyko jest siedmiokrotnie większe niż w przypadku kobiety w ciąży hospitalizowanej z powodu grypy, dlatego bardzo ważne jest, aby otrzymać szczepionkę” – wspomina, zwłaszcza że liczy dwa tygodnie, aby szczepionka zadziałała.

READ  Jak astronauta śpi w kosmosie?