Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Grypa: cena, zwrot kosztów … wszystko o kampanii szczepień otwartej dla wszystkich Francuzów w poniedziałek

Od poniedziałku 22 listopada szczepienie przeciw grypie jest dostępne dla wszystkich Francuzów.

Kampania szczepień przeciwko grypie sezonowej nie ogranicza się już tylko do osób szczególnie narażonych, osób powyżej 65 roku życia, kobiet w ciąży i ich opiekunów. Od poniedziałku 22 listopada do 31 stycznia 2022Wszyscy Francuzi mogą być zaszczepieni.

Uruchomienie kampanii mieszanej

Przez miesiąc szczepionkę można wstrzyknąć tylko 15 milionom osób priorytetowych – powyżej 65 roku życia, kobietom w ciąży, ciężko chorym pacjentom. Centrum prasowe Aveyron Podaje, że 19 listopada wycofano z aptek 5,6 miliona bezpłatnych szczepionek przeciwko grypie, w tym 4,7 miliona dla osób powyżej 65. roku życia.

Kto może wstrzyknąć szczepionkę przeciw grypie?

szczepionka, która… kosztować dziesięć euroMoże być wstrzykiwany przez lekarzy, pielęgniarki, położne, w aptekach przez farmaceutów, a teraz przez asystentów aptek.

Jednak w przypadku osób niepełnoletnich konieczne jest uzyskanie recepty od lekarza pierwszego kontaktu.

Jakie wsparcie?

W przypadku „odbiorców niepriorytetowych” szczepienia nie są objęte ubezpieczeniem zdrowotnym. Dzięki temu można kupić szczepionkę w aptece bez recepty dla osób dorosłych, a farmaceuta jest upoważniony do wstrzykiwania szczepionki bezpośrednio w miejscu.

Nie ma ostrzeżenia o epidemii

W tej chwili według zebranych danych nie ma alertu. Biuletyn epidemiczny 45. tydzień, od 8 do 14 listopada nie odnotowano wzrostu. Częstość występowania chorób grypopodobnych wynosi 39 przypadków na 100 000 populacji (według Sentinel Network). Jednocześnie zaledwie 1% procedur medycznych lekarzy SOS jest związanych z grypą.

READ  Wskaźniki te pokazują wznowienie epidemii, szczególnie na południowym zachodzie