Grecja walczyła z łatwą Chorwacją, Serbią, Polską i Włochami

Serbia, Polska i Włochy z łatwością wygrały swój pierwszy mecz na EuroBasket 2022, a Grecja była pod wrażeniem Chorwacji (89-85).

Aleja sukcesu Giannisa Antetokounmpo

Po zwycięstwachIzrael IUkrainaGrecja, Serbia, Polska i Włochy rozpoczęły EuroBasket 2022 od zwycięstw w piątek.

Wśród faworytów turnieju Grecja miała w piątek w Assago, na przedmieściach Mediolanu we Włoszech, nieco więcej kłopotów niż oczekiwano. Chorwaci – podczas transportu Jalene Smith (23 punkty w strzelaniu 8/13, 5 zbiórek i 4 asysty dla oceny 26) – Wracając do punktacji, wybór Dimitrisa Itodisa może się liczyć Giannis Antetokounmpo (27 punktów 24.09, 11 zbiórek i 6 asyst za 30 punktów w ciągu 28 minut) powinno być czynnikiem decydującym o finałach. Skończył alley-oop z 46 sekundami przed końcem, zanim najpierw zmierzył się ze Smithem (86-82), a następnie trafił do kosza.

Serbia akceptuje swoje stanowisko

To krótkie zwycięstwo (89-85) w połączeniu z sobotnią wygraną z Włochami może pozwolić im na dobry wybór na szczyt grupy C. Włosi z łatwością podbijają Estonię (83-62) w grupie D w Pradze, gdzie Serbia wygrała 100-76 z Holandią. Nikola Jokić (19 punktów, 6 zbiórek i 4 asysty za 24 punkty w 21. minucie 13.08.). Serbowie zmierzą się w najbliższą sobotę z mieszkańcami Cesky Krumlov, nawet jeśli przegrają 99-84 przeciwko Polsce w piątek. jednakże, Tomasz Satorański (0/2 na strzały i 6 asyst w 17 minut). Ale to nie wystarczy.