Grand Chess Tour 2023 – Superbet Rapid & Blitz z Polski – Wiadomości / Zagraniczne

The Wielka wycieczka szachowa Istnieją dwa mecze klasyczne i trzy mecze szybkie i błyskawiczne. Po pierwszej rundzie rumuńskiego Superbet Chess Classic wygrał Amerykanin Fabiana Caruany, 2023 miejsce w Superbet Rapid & Blitz od 19 do 26 maja, Polska, z pulą nagród w wysokości 175 000 dolarów (ok. 160 000 EUR), w tym 40 000 dolarów (ok. 36 000 EUR) za pierwsze miejsce. Konkurs odbywa się w Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie. Oficjalna strona https://grandchesstour.org

mistrz świata, Ding Liran, zmęczony po Mistrzostwach Świata, wycofał się z turnieju na odpoczynek. Jest zmieniony Jedenaście Aronian.

10 Radosław Wojtasek 2622 2605 2662

I’Uniwersalny system ocen (URS) to system rankingowy Elo wprowadzony podczas Grand Chess Tour 2017, oparty na połączeniu trzech temp gry (Classic, Rapid i Blitz) w jedną listę. http://universalrating.com

Szybkość Dziewięć szybkich gier Jest Dwadzieścia pięć minut Z przyrostami na gracza Dziesięć sekund na ruch. Szybkość Osiemnaście gier błyskawicznych Jest Pięć minut Z przyrostami na gracza Dwie sekundy na ruch. W Szybkim meczu 2 punkty za zwycięstwo, 1 punkt za remis i 0 punktów za przegraną. W meczu Blitz 1 punkt za zwycięstwo, 0,5 za remis i 0 punktów za przegraną.

Polski pokaz Superpet Rapid & Blitz

Niedziela 21 maja: Szybko: Runda 1 o 14:00, Runda 2 o 15:30, Runda 3 o 17:00.
Poniedziałek, 22 maja: Post: Runda 4 o 14:00, Runda 5 o 15:30, Runda 6 o 17:00.
Wtorek, 23 maja: Post: Runda 7 o 14:00, Runda 8 o 15:30, Runda 9 o 17:00.

READ  Volodymyr Nosov, CEO WhiteBIT, wypowiedział się na temat szczegółów wejścia giełdy kryptowalutowej na polski rynek

Środa, 24 maja: pierwszego dnia od 14:00, potem co 30 minut. Czwartek, 25 maja: Drugi dzień Blitz od 14:00, potem co 30 minut.
Rewanż (jeśli jest wymagany) o 18:30.