Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Gra Cyberpunk 2077 powraca do PlayStation Store sześć miesięcy po premierze

Kiedy został wydany w grudniu, Cyberpunk 2077 został ostro skrytykowany przez graczy i prasę za wiele błędów. Tytuł w końcu powróci do PlayStation Store, po sześciu miesiącach.

gra wideo Film Cyberpunk 2077 Powróci do internetowego PlayStation Store firmy Sony w najbliższy poniedziałek, który został wycofany z niego w grudniu zeszłego roku z powodu szeregu wad wkrótce po jego popularnej premierze.

„Premiera cyfrowej wersji Cyberpunk 2077 w PlayStation Store wejdzie w życie 21 czerwca” – poinformowało we wtorek polskie studio CD Projekt RED, twórca gry akcji.

Sony Interactive Entertainment (SIE), spółka zależna japońskiego giganta Sony w swojej działalności w branży rozrywkowej, potwierdziła to ogłoszenie w środę, rzucając jednocześnie pewne zastrzeżenia.

„Użytkownicy będą nadal doświadczać problemów z wydajnością (w tej grze, przyp. red.) na PS4, podczas gdy CD Projekt Red nadal poprawia stabilność na wszystkich platformach” – ostrzegło SIE w oświadczeniu.

Firma SIE zaleciła grę na PS4 Pro lub PS5 „dla najlepszych wrażeń”. Niespełna dziesięć dni po premierze w grudniu zeszłego roku Sony zdecydowało się wycofać Cyberpunka ze swojego wyświetlacza w PlayStation Store, podczas gdy CD Projekt RED dokonał napraw.

Realizacja transakcji została kilkakrotnie opóźniona

Dziennikarz specjalistyczny skarżył się również na atak epilepsji spowodowany tą grą, zmuszając deweloperów do dodania ostrzeżeń zdrowotnych.

Polskie studio kilkakrotnie opóźniało wydanie tej wysokobudżetowej i ambitnej technicznie gry, spiesząc się z jej wydaniem tuż przed sezonem świątecznym.

Wersja na konsolę Xbox One również była niechlujna, ale Microsoft i inne platformy nadal oferują grę i nadal odnosi pewien sukces komercyjny.

„To była dla nas wspaniała lekcja, której nigdy nie zapomnimy” – powiedział w kwietniu Adam Kczyński, prezes i współdyrektor CD Projekt.

Dodał w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej swojej firmy, której cena akcji spadła pod koniec 2020 roku z powodu niepowodzeń tej gry.

READ  Vera Jonas: singiel Keserges