Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Gra Cyberpunk 2077 powraca do PlayStation Store po błędach po wydaniu

Opublikowany w:

Tokio (AFP)

Gra wideo Cyberpunk 2077 powróci do internetowego PlayStation Store firmy Sony w najbliższy poniedziałek, który został wycofany z niej w grudniu zeszłego roku z powodu szeregu wad wkrótce po głośnej premierze.

„Wprowadzenie cyfrowej wersji Cyberpunk 2077 w PlayStation Store wejdzie w życie 21 czerwca” – poinformował we wtorek polski twórca gier akcji CD Projekt RED.

Zapytany przez AFP, Sony Interactive Entertainment (SIE), spółka zależna japońskiego giganta rozrywki Sony Corporation, potwierdziła w środę ogłoszenie, wycofując się z pewnych zastrzeżeń.

„Użytkownicy będą nadal doświadczać problemów z wydajnością (w tej grze, przyp. red.) na PS4, podczas gdy CD Projekt Red nadal poprawia stabilność na wszystkich platformach” – ostrzegło SIE w oświadczeniu.

Firma SIE zaleciła grę na PS4 Pro lub PS5 „dla najlepszych wrażeń”.

Niespełna dziesięć dni po premierze w grudniu zeszłego roku Sony zdecydowało się wycofać Cyberpunka ze swojego wyświetlacza w PlayStation Store, a CD Projekt RED dokonał napraw.

Dziennikarz specjalistyczny skarżył się również na atak epilepsji spowodowany tą grą, zmuszając deweloperów do dodania ostrzeżeń zdrowotnych.

Polskie studio kilkakrotnie opóźniało wydanie tej wysokobudżetowej i ambitnej technicznie gry, spiesząc się z jej wydaniem tuż przed sezonem świątecznym.

Wersja na konsolę Xbox One również była niechlujna, ale Microsoft i inne platformy nadal oferują grę i nadal odnosi pewien sukces komercyjny.

„To była dla nas wspaniała lekcja, której nigdy nie zapomnimy” – powiedział w kwietniu Adam Kczyński, prezes i współdyrektor CD Projektu.

„Pozostajemy ambitni i robimy wszystko, co w naszej mocy, aby podnieść Cyberpunka do poziomu, który uszczęśliwi wszystkich, niezależnie od platformy” – dodał w oświadczeniu zamieszczonym na stronie internetowej swojej firmy, której cena akcji spadła pod koniec 2020 roku. Wpadki tej gry.

READ  The Voice: ukraiński kandydat sprawia, że ​​cała publiczność płacze