Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Google rezygnuje z bezpłatnego abonamentu na G Suite, użytkownicy będą musieli z niego zrezygnować

Użytkownicy abonamentu G Suite Free wkrótce będą musieli schować ręce do kieszeni. To jest subskrypcja Poprzednik Google Workspace Umożliwia bezpłatny dostęp do niektórych aplikacji Google, ale także możliwość korzystania z niestandardowej nazwy domeny (innej niż @gmail.com). Przydatna funkcja dla firm i osób prywatnych, które chcą przeglądać aplikacje Google, zapewniając sobie bardziej profesjonalny wygląd. Ta darmowa formuła została porzucona w 2012 roku, ale firma Mountain View do tej pory oferuje usługę za darmo. Teraz starzy klienci będą musieli przejść na płatną subskrypcję Google Workspace, aby nadal mieć dostęp do swoich aplikacji.

Poczta odebrana przez użytkowników bezpłatnego abonamentu G Suite. Zdjęcie: 9To5Google.

9do5Google Mówi nam, że subskrybenci tego bezpłatnego planu otrzymali wiadomość e-mail wzywającą ich do kasy. Mają czas do 1 maja na przejście na płatną subskrypcję. Nie ma możliwej alternatywy: Google wyjaśniać że jeśli użytkownik zdecyduje się poczekać, firma” Subskrypcje zostaną przeniesione automatycznie Ona oczywiście zdecyduje się zaoferować mu Google Workspace w oparciu o funkcje, z których korzysta.

Ta zmiana jest prawdopodobnie równoznaczna z bólami głowy doświadczanymi przez poprzednich klientów, zwłaszcza pojedynczych osób. Teraz będą musieli zapłacić za coś, co mieli za darmo od kilku lat. Nie jest dostępna opcja przejścia na bezpłatny abonament. Możliwe jest przejście na konto klasyczne, ale będziesz musiał zacząć od zera i zrezygnować z zakupów cyfrowych (filmy i aplikacje).

Jeśli nie podasz informacji o płatności do 1 maja, Twoja subskrypcja zostanie zawieszona. Po 60 dniach zawieszenia dostęp do niektórych podstawowych usług Google Workspace (Gmail, Kalendarz i Meet) zostanie cofnięty. Najtańszy plan jest oferowany dla Google Workspace za 4,68 € za użytkownika miesięcznie. Dotychczasowi klienci korzystający z G Suite otrzymają zniżkę na 12 miesięcy.