Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Gobelin z życia Saint Remy Reims zostanie odrestaurowany w Belgii

Bezcenny skarb, dziesięć mebli z XVImi Wiek opowiadający o życiu świętego, który ochrzcił Chlodwiga, zostanie powierzony królewskiej fabryce De Wit w Malin.

Pierwszy z dziesięciu gobelinów z życia św. Remy, dzieło z początku XVI wiekumi Muzeum św. Prace zostaną powierzone fabryce Royal De Wit w Mechelen, światowej referencji w tej dziedzinie. Renowacja całej tkaniny, dziesięciu majestatycznych mebli z wełny i jedwabiu, musi trwać ponad pięć lat.

Klasyfikowane jako zabytki historyczne od 1896 roku, według Benedicta Hearnota, dyrektora muzeów historycznych w Reims, te gobeliny są wyjątkowe pod wieloma względami. „Swoich rozmiarów, 5 metrów na 5, ponieważ były chórem-wisiorem dla klasztoru i obecnej bazyliki, a nie dla katedry i ponieważ tworzą łańcuch, który opowiada historię w swej doskonałości” są szczegóły.

250 000 € na renowację

Gobeliny, których nie pokazywano publiczności od 2017 roku, aby chronić je przed szkodliwym działaniem światła, zamówił arcybiskup Reims Robert de Linoncourt, który podziwiał swojego wybitnego poprzednika, który w V.mi Century, ochrzczony w Reims Clovis IKról Franków. W stylu gotyckim przechodzącym w kierunku sztuki renesansowej powstały w pierwszych 20 latach XVI wieku.mi wiek. Sceny, z których najsłynniejszą jest chrzest, sygnuje malarz Gauthier de Camps, paryski rysownik.

W 1916 r. podczas Pierwsza wojna światowaDziewięć z tych dziesięciu mebli zostało ewakuowanych do Paryża, aby uniknąć bombardowania. Według niektórych, pozostanie w Reese X byłoby pełne kul. Jego przyszła renowacja przez fabrykę De Wit ma dać dostęp do jego dna.

Wartość renowacji, która w szczególności przewiduje montaż nowej podszewki w celu zmniejszenia ciężaru tapicerki oraz przywrócenie kolorów, wynosi 250 tys. euro. Miasto Reims rozpoczęło kampania sponsorska, za pośrednictwem Heritage Foundation, która zebrała 30 tys. euro z oczekiwanych 50 tys. euro. Od 2023 roku pierwsze trzy odrestaurowane tkaniny muszą powrócić do Musée Saint-Remi w Reims w całkowicie przeprojektowanej scenografii.

READ  W Argentynie odkryto nowy gatunek gigantycznego, mięsożernego dinozaura