Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Czy po 9 miesiącach jestem jedyną, która go kocha?

Używam Pixela 6 codziennie od dziewięciu miesięcy i trudno mi z nim zerwać. Oto moja szczegółowa opinia po długotrwałym teście.

W październiku ubiegłego roku Google uruchomił program Piksel 6 i inni Pixel 6 ProTelefony, które po latach wędrówek i nieco udanych prób i błędów wyznaczyły prawdziwy punkt zwrotny w filozofii marki. To był prawdziwy sukces krytyczny i komercyjny – biorąc pod uwagę wszystko, ale i tak sukces w skali Google. Jednak czas zepsuł tę wizję pojawieniem się wielu błędów, które zidentyfikowali użytkownicy.

Jednak po 9 miesiącach użytkowania i prawie żadnych błędów nadal bardzo kocham Pixela 6.

9 / 10

Google Pixel 6

Zawsze kochałem smartfony Google

Jeśli chodzi o kontekst, zawsze podobało mi się doświadczenie Google. Jestem jedną z tych osób, które przeklinają Nexusa u szczytu ery LG (Nexus 4 i Nexus 5), pomimo problemów z baterią i słabej jakości obrazu. Wtedy naprawdę doceniam piksele i byłem w szczególności, wbrew sobie, doskonałym sprzedawcą marki, jeśli chodzi o udzielanie porad. Telefon Pixel 3a lub 4A Moim bliskim zawsze cieszę się z tej rady.

To naprawdę jest z Le Pixel 4 XL Zakochałem się. Był ciężki i pełen wad, ale musiałeś go mieć, żeby zrozumieć, jak wiele dało płynne i inne wrażenia. Sulli, zakopany czujnik radarowy nowej generacji, zdecydowanie miał z tym wiele wspólnego, spoczywaj w pokoju aniołku. Nic więc dziwnego, że doceniłem Pixela 6, mimo ówczesnej niechęci.

specjalny wzór

Z mojego punktu widzenia w smartfonie są trzy ważne punkty. Po pierwsze autonomia. Bo telefon, nieważne jak dobry, jeśli wyjdzie o 16, to i tak będzie bezużyteczną cegiełką. Następnie ogólne wrażenia, płynność, interfejs, jakość ekranu, przyczepność i wreszcie jakość obrazów.

Wrócę do autonomii i jakości obrazu, ale porozmawiajmy o ogólnych wrażeniach, zaczynając od projektu, który sprawił, że wolę ten telefon Pixel 6 od Pixel 6 Pro. Nie znoszę zakrzywionych ekranów i Aby zobaczyć powrót Jeffroya na ten tematPro to koszmar na tym poziomie. Również mam problem z telefonami powyżej 200g. Pixel 6 w rzeczywistości waży 207 gramów i nie chcę iść wyżej, co jest bardzo złe, jeśli spowoduje to, że stracę teleobiektyw.

READ  100% baterii w 8 minut

Piksel Google 6- (3)

Poza tymi szczegółami projekt Pixela 6 nie zszokował mnie, w przeciwieństwie do innych, którzy zniekształcili jego moduł krajobrazu. Jej prawdziwym problemem jest nie tyle estetyka, co praktyczność: jej narożniki to nie tylko gniazda kurzu, ale krawędzie bieleją pod wpływem siły wstrząsów i tarcia. W ciągu dziewięciu miesięcy cała opona również zaczęła się plamić. Przyznaję, że jestem odporny na powłokę i kilka razy go upuściłem z powodu naruszenia, ale inne telefony są bardziej odporne na tym poziomie.

Piksel Google 6- (4)

Krótko mówiąc, zrozumiesz, że nie podoba mi się projekt Pixela 6.

Brakuje tylko szybkiego ładowania

Wróćmy więc do kluczowych punktów, zacznijmy od autonomii. Na tym poziomie Pixel 6 robi wrażenie, nawet po dziewięciu miesiącach. Oprócz kilku dni, w których doświadczyłem dziwnego rozładowania baterii, które mogło być spowodowane niewłaściwym zarządzaniem pamięcią podręczną aplikacji, bateria Pixel 6 nigdy nie zawiodła. Moje zastosowanie jest dość znaczące, a jednak nigdy nie bałem się, że dojdzie do krachu, jeśli wieczór będzie trwał. Na przykład o 18:40 w momencie pisania tego tekstu odłączyłem telefon, gdy obudziłem się rano z 80% baterii. Więc oczywiście używam go tylko przez 2,5 godziny dziennie, ale nadal robi wrażenie i pozwala mi zachować chłód w każdych warunkach.

W rzeczywistości rzadko tęskniłem za szybkim ładowaniem. Nie plułbym na ładunek 60 watów lub więcej (w przeciwieństwie do 30 watów reklamowanych przez Google), ale to tylko czasami wypełni lukę. W końcu nauczyłem się ładować telefon w nocy, dziś smartfony radzą sobie z tym w sposób, który nie wyczerpuje baterii.

Zabawny interfejs

Teraz o samym doświadczeniu i interfejsie Pixel. Muszę przyznać kilka punktów Android 12 To zawsze mnie frustruje, zaczynając od szybkiej konfiguracji”InternetKtóry nadal łączy mobilną transmisję danych i Wi-Fi, dodając kran, aby naprawdę się do tego dostać. zniknięcie Menu zasilania Androida 11 Również.

READ  Hmm, Chromecast... Google chce, aby wszystkie Twoje urządzenia były połączone bardziej niż kiedykolwiek

Ale poza tym Pixel Experience (interfejs Google) zapewnia mi wszystko, czego chcę, bardzo płynnie. Uważam jednak, że mam szczęście, że nigdy nie doświadczyłem wielu błędów, które inni mieli z Pixelem, to wyraźnie prawdziwa rosyjska ruletka…

Piksel Google 6- (2)

Drobne szczegóły, takie jak narzędzie podglądu ( W skrócie ), tłumaczenie w czasie rzeczywistym i rozpoznawanie muzyki, które dzieje się na ekranie blokady bez pytania… To wszystko drobiazgi, które sprawiają, że Pixel doświadcza czegoś wyjątkowego. Nie dlatego, że telefony Oppo, Samsung, OnePlus, a nawet Apple nie były używane przez ostatni rok; Google ma te małe dodatkowe rzeczy, które dla mnie działają.

Zadzwoń po zdjęcia z przyjęć, wesel, bar micw…

Ale teraz porozmawiajmy o tym, co moim zdaniem robi prawdziwą różnicę w przypadku Pixela 6: zdjęcie. W swoim długoterminowym teście Pixela 6 Pro Geoffroy zauważa, że ​​obraz był rozczarowany, a konkretnie przytacza smartfony, które mają teraz większe czujniki. Technicznie rzecz biorąc, to oczywiście zaleta. Ale w rzeczywistości, nawet z jednocalową matrycą, z małymi obiektywami, które zasilają obecne telefony, algorytmy nadal mają duży wpływ na jakość obrazu.

Więc tak, w krajobrazie, nawet w nocy, konkurencja z Google prawie nadrobiła zaległości, a przepaść nie jest już tak imponująca, jak kiedyś. Jest jednak jeden obszar, w którym Pixel AI pozostaje bezkonkurencyjny: poruszające się obiekty w słabym świetle. Jeśli jesteś przyzwyczajony do grania wieczorami w paparazzi, wiesz, jak trudno jest zrobić udany strzał po określonej godzinie. Podobnie, jeśli masz zwierzaka lub małe dziecko, z którym trudno jest stać, Pixel nadal będzie silny.

To takie proste, że straciłem rachubę, ile razy w roku ktoś był zazdrosny o zdjęcia, które może robić mój telefon. Koniec pokazu, rodzinny gif, ApieścićSzybki, subtelny wyraz radości, skradziony uścisk, bardzo szczęśliwi ludzie, a nawet rozdzierający niebo piorun… Aby odnieść sukces w takim obrazie, nie trzeba godzinami myśleć. Wskaż, kliknij, Twoje zdjęcie się powiodło. Nawet iPhone, który jest jednym z najlepszych na scenie, nie zbliża się do Pixela na tym poziomie.

Zwróć uwagę, że wiele z powyższych zdjęć zostało zrobionych w trudnych warunkach oświetleniowych, które wymagają użycia długiej ekspozycji, z ogólnie szybko poruszającymi się obiektami.

Więc tak! Pixel 6 nie ma zoomu optycznego, nie jest najlepszym smartfonem pod względem ostrości, ale niewątpliwie to ten, który pozwoli uwiecznić najlepsze wspomnienia. A kiedy połączyć to wszystko w bardzo konkurencyjną cenę, trudno nie serdecznie polecić tego Pixela… trzymamy kciuki, aby uniknąć błędów.


Do śledzenia nas zapraszamy do Pobierz naszą aplikację na Androida i iOS. Możesz przeczytać nasze artykuły i pliki oraz obejrzeć najnowsze filmy na YouTube.