Giannis Antetokounmpo i Grecja kontrolują Polskę

W pierwszej chwili myśleliśmy, że zmierzamy do totalnego „wybuchu”, gdy zobaczyliśmy Greków kurczowo trzymających się Polaków 18-2 od startu. . Wreszcie goście nie mogli się oprzeć sile strajku Giannis Antetokounmpo a jego koledzy z drużyny byli wyraźnymi zwycięzcami (101-78) tego spotkania, które odbyło się w ramach turnieju na Akropolu.

Ze swoim headlinerem NBA, skuteczniejszym w grze niż z linii rzutów wolnych (24 punkty przy 5/8 przy rzutach i 12/19 przy rzutach w 23 minuty), grecka selekcja utrzymała dziesięciopunktową przewagę w trzeciej kwarcie. To było spokojne drugie zwycięstwo w tym przygotowaniu do euro, zanim przyspieszyło tempo pod koniec (32-19).

Obok Giannisa, Tyler Dorsey Zdobył 19 punktów w czterech zwycięskich koszach Ioannis Papapetrou (12) i młodszy brat Kostas Antetokounmpo (11) również osiągnął 10. z przodu, Mateusz Ponitka (15) i Michał Sokołowski (13) Wysokie wyniki w ich szkoleniu.

W drugim meczu tego turnieju Turcja wygrała z Gruzją (101-88). Trio Tureckie Cedi Osman (22) – Furkhan Korkmas (18) – Alberan Sengun (17) ponownie wskazał drogę.

Te cztery narody będą nadal rywalizować w tegorocznym turnieju, nazwanym na cześć słynnego Akropolu w Atenach i organizowanym co roku przez Grecką Federację Koszykówki w stolicy od 1986 roku.