Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Gdzie są miecze reprezentacji Francji?

Gdzie są miecze reprezentacji Francji?

Przed upływem kolejnych terminów, francuscy starsi szermierze mężczyzn i kobiet trenują w Maison des Arts de Combat w Aix-en-Provence.

Na początku sezonu wszystko kręci się wokół francuskiego miecza. Po dobrych wynikach na arenie światowej, francuskie drużyny mężczyzn i kobiet podchodzą z apetytem do kolejnych tras. Pod koniec czerwca w Krakowie (Polska) odbędzie się spotkanie Mistrzostw Europy. Po miesiącu przechodzimy na kolejny poziom. Pod koniec lipca w Mediolanie (Włochy) odbywają się Mistrzostwa Świata. Aby lepiej przygotować się do tych ważnych międzynarodowych zawodów, zdecydowała się francuska załoga miecza. Spotkania grup francuskich odbywają się w Aix-en-Provence w dniach 22-26 maja.

Balzer i Pianfetti jako głowy gondoli

W tej chwili francuscy strzelcy walczą na szczycie światowej hierarchii. Dotyczy to w szczególności kobiet, które zajmują czołowe miejsca w rankingach według krajów. Grupa kobiet w ślad za Sarah Balzer. 3H World, jedzie na łyżwach do swojego złotego medalu Pucharu Świata, 13 maja. W Batumi (Georgia) w finale zmierzyła się także z inną trójkolorową, Caroline Kiroli. W ten sam weekend Maxime Bienfetti ozdobił się brązem. Wicemistrz świata z 2022 roku ma już cztery lataH ranga FIE. Według narodowości mężczyźni mają obecnie 6 latH.

Szkolenia i wymiana

W Maison des Arts de Combat kurs ten będzie przebiegał pod znakiem intensywnego treningu fizycznego i przygotowania, ale nie tylko. Strzelcy będą głównymi bohaterami rundy w szkole podstawowej. Chwila wymiany, podczas której uczniowie mogą dowiedzieć się więcej o szermierce, aw szczególności o mieczu. Ten kurs jest częścią systemu City TOP Partner, a także umowy podpisanej przez Bruno Garesa, prezesa FFE i Sophie Joissains, burmistrz Aix-en-Provence. Aby zapewnić jak najlepsze warunki narodowym drużynom szermierczym, miasto zaciąga zobowiązanie budżetowe. Tricolores może również korzystać z zasobów lokalnego klubu szermierczego Pays d’Aix. Idealne miejsce, aby kontynuować tę passę w 2023 roku i mamy nadzieję, że tego lata będziemy mieć szampana.

READ  Benoit Pierre został wyeliminowany w pierwszej rundzie przez Pablo Carreno Busta