Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Gazociąg Nord Stream 2, łączący Rosję z Niemcami, przestał przeciekać pod Bałtykiem

Gazociąg Nord Stream 2, łączący Rosję z Niemcami, przestał przeciekać pod Bałtykiem

Infrastruktura Nord Stream 1 i 2, która została zbudowana w celu transportu rosyjskiego gazu do Europy, została uszkodzona w poniedziałek przez podwodne eksplozje na duńskiej wyspie na Morzu Bałtyckim, powodując powszechne wrzenia.

Artykuł autorstwa

opublikowany

czas czytania : 1 minuta.

W sobotę 1 października operator poinformował, że gazociąg Nord Stream 2, łączący Rosję z Niemcami, nie przecieka już pod Bałtykiem. „Ciśnienie wody w mniejszym lub większym stopniu zamknęło gazociąg, więc gaz z wnętrza nie może się wydostać”Rzecznik operatora Nord Stream 2, Ulrich Lesek, powiedział. „Konkluzja jest taka, że ​​w rurociągu wciąż jest gaz”.Dodał, nie będąc w stanie określić ilości.

Infrastruktura Nord Stream 1 i 2, która została zbudowana w celu transportu rosyjskiego gazu do Europy, została uszkodzona w poniedziałek przez podwodne eksplozje na duńskiej wyspie na Morzu Bałtyckim, powodując powszechne wrzenia. Informacje o stanie wycieku gazociągu Nord Stream 1 nie były od razu dostępne.

Obiekty geopolitycznych siłowania się na rękę w ostatnich miesiącach, dwa rurociągi obsługiwane przez konsorcjum oparte na rosyjskim gigantze Gazpromie nie działają ze względu na konsekwencje wojny na Ukrainie. Ale obaj wciąż byli zatankowani.

Szwedzka straż przybrzeżna ogłosiła w piątek wieczorem, że przecieki w Nord Stream 2 wykazały znaczące oznaki słabości z powodu wyczerpania się gazu w rurach.

Bańka powierzchniowa stworzona przez wyciek zlokalizowany w szwedzkiej wyłącznej strefie ekonomicznej ma zaledwie 20 metrów średnicy, dziesięć razy mniej niż początkowo.

Przeciek w Nord Stream 1, tym potężniejszym, zaczął słabnąć w piątek pod koniec dnia, a średnica wrzenia spadła do 600 metrów, z 900 do 1000 na początku.