Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Fundusz Charytatywny SoftServe otwiera „pozytywną salę” w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Dnieprze

Korporacyjny fundusz charytatywny Niedroga usługa, « Otwórz oczy », Plik został otwarty Pozytywny pokój Dla pacjentów Regionalnego Szpitala Dziecięcego w Dnipro. Sala Dnipro Positive Room, szósta tego typu sala na Ukrainie, została otwarta dla Oddziału Chirurgii Rekonstrukcyjnej dzięki darowiznom charytatywnym firmy SoftServe, jej pracowników i innych darczyńców. Usługa pomaga jednorazowo nawet 30 dzieciom wyzdrowieć z najpoważniejszych i zagrażających życiu chorób.

Ta informacja prasowa zawiera wiele elementów medialnych. Zobacz pełną informację prasową tutaj: https://www.businesswire.com/news/home/20210506006306/fr/

„Pozytywny pokój” dla pacjentów Wojewódzkiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Dnieprze. (Zdjęcie: Business Wire)

„Leczymy dzieci z najpoważniejszymi chorobami: wadami wrodzonymi, oparzeniami chemicznymi przełyku, schorzeniami żołądkowo-jelitowymi i nowotworami wymagającymi operacji” – powiedział Oleksandr Gladke, ordynator oddziału chirurgii rekonstrukcyjnej Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Dnieprze. „Pokój jest swoistą wyspą w szpitalnej rutynie, na której dzieci mogą bawić się z animatorami i wolontariuszami, którzy pomagają zapomnieć o chorobie”.

„Dzieci są tu leczone od urodzenia do 18 roku życia” – powiedziała Julia Łozińska, dyrektor biura SoftServe w Dnieprze. Każdy z nich spędza w tym szpitalu od kilku tygodni do kilku miesięcy z rzędu. Jest to czas, w którym mogą się uczyć, bawić i nawiązywać nowe przyjaźnie z innymi studentami. Dlatego stworzyliśmy wygodną przestrzeń, która zapewnia dzieciom możliwość zabawy, rozrywki i nauki w szpitalu ”.

Dzieci, które przeszły długie leczenie, są nieobecne w przedszkolu lub szkole. Ci młodzi pacjenci tracą możliwość komunikowania się i zabawy z rówieśnikami, co utrudnia ich socjalizację. Aby rozwiązać ten problem, zespół Open Eyes firmy SoftServe postawił sobie za cel stworzenie dedykowanych obszarów edukacji i rozrywki dla dzieci.

Według Romana Peribitchki, koordynatora projektu w funduszu charytatywnym, projekt i funkcje sali są wynikiem współpracy lekarzy z wielu oddziałów oraz dwóch projektantów, Alyony Kursinovej i Marii Miletus, którzy specjalizują się w projektowaniu inkluzywnych przestrzeni w szpitalach. Młodzi pacjenci mogą teraz wykorzystywać pokój jako przestrzeń do zabawy i nauki. Nauczyciele przyjeżdżają, aby prowadzić różne zajęcia i organizować warsztaty, co jest jednym z głównych celów tworzenia pozytywnej sali.

READ  Skoda Fabia: nowy punkt odniesienia w swojej klasie

Projekt Positive Rooms wystartował w październiku 2017 r. Fundusz otworzył wówczas pierwszą w Polsce salę pozytywną we Wrocławskiej Klinice Endokrynologii i Diabetologii Dziecięcej we współpracy ze Stowarzyszeniem Pozytywne. com. Po jego sukcesie podjęto decyzję o realizacji podobnego projektu na Ukrainie. Przestrzenie różnią się wielkością w zależności od projektu konkretnego obiektu, a każda z nich ma obszar utworzony we współpracy z projektantami, lekarzami, nauczycielami, psychologami i innymi profesjonalistami.

Charytatywny Fundusz Otwartego Oka Obecnie zbiera fundusze na platformie zbierania funduszy, aby otworzyć kolejny pozytywny pokój we Lwowie. W 2021 r. Rozpoczęto także zbiórkę pieniędzy na sfinansowanie dwóch kolejnych pozytywnych teatrów w Kijowie i Czerniowcach.

O funduszu charytatywnym Open Eyes

SoftServe założył fundusz Open Eyes w 2014 roku. Początkowo fundusz działał jako wewnętrzna platforma pozyskiwania funduszy i pomagania partnerom SoftServe w realizacji projektów charytatywnych, do których dołączą również jako wolontariusze. W 2017 roku uruchomiono platformę pozyskiwania funduszy www.openeyes.org.ua Było otwarte dla zewnętrznych darczyńców. Od tego czasu partnerzy SoftServe i wszyscy zainteresowani mieli okazję wspierać inicjatywy filantropijne funduszu.

O firmie SoftServe

SoftServe to agencja cyfrowa, która zapewnia doradztwo i dostawy w czołówce technologii. Ujawniamy, w jaki sposób firmy i firmy programistyczne prowadzą, przekształcają, przyspieszają i ulepszają biznes. Wykorzystując nasze umiejętności eksperckie w zakresie opieki zdrowotnej, handlu detalicznego, energii, usług finansowych i nie tylko, wdrażamy kompleksowe rozwiązania, aby zapewnić innowacje, jakość i szybkość, których użytkownicy oczekują od naszych klientów.

SoftServe zapewnia otwarte innowacje, od generowania nowych, fascynujących pomysłów po opracowywanie i wdrażanie innowacyjnych produktów i usług. Nasza praca i doświadczenie naszych klientów opierają się na zasadzie współczucia i doświadczenia zorientowanego na ludzi, zapewniając ciągłość od pomysłu do uruchomienia. Umożliwiamy firmom i producentom oprogramowania (ponowne) zdefiniowanie zróżnicowania, przyspieszenie opracowywania rozwiązań i agresywną konkurencję w dzisiejszej gospodarce cyfrowej. Gdziekolwiek jesteś w swojej podróży.

READ  Książę Harry i Meghan Markle zignorowani przez Baracka Obamę w jego 60. urodziny

Zweryfikować Stronie internetowej, Nasze ArtykułyI nasze strony LinkedinI Serwis społecznościowy Facebook, I Świergot.

W żadnym wypadku tekst komunikatu prasowego będący wynikiem tłumaczenia nie może być uważany za oficjalny. Jedyną oryginalną kopią komunikatu prasowego jest wersja prasowa w języku oryginalnym. Tłumaczenie należy zawsze porównywać z tekstem źródłowym, co będzie stanowić precedens.