Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska: ten prezenter telewizyjny, który chce obalić ultrakonserwatystów

Od małej gwiazdy ekranu po gwiazdę polityki, czasami jest tylko jedna odskocznia. Donald Trump był głównym bohaterem reality show, zanim zaatakował Biały Dom. Wołodymyr Zełenski grał rolę Prezydenta Ukrainy … zanim faktycznie stał się aktorem. Simon Holonia może tak wygodnie, jak przed kamerą. Dwanaście sezonów ten gospodarz przedstawił polską wersję telefonu Francja ma niesamowity talent. 44-latka z szerokim czołem i małymi bladoniebieskimi oczami pod pociągnięciem pędzla stara się kształtować narodowy los. Jako trzeci w wyborach prezydenckich latem 2020 r. Założył swoją partię Polska 2050 z 20-25% głosów. Sześciu posłów opozycji już dołączyło. „Obliczają, że fala wzrośnie i że musi na niej być” – powiedziała felietonistka dziennika Constance Geibert. Gazeta i Yeborkza.

Jak daleko zajdzie Holonia? Niezbyt wysoko, jak można by oczekiwać po wpływowej partii Prawo i Sprawiedliwość (PiS) Jarosława Kaczyńskiego, która kontroluje rząd i prezydencję. Wyprzedzając trzecią falę Covid-19, w ostatnich sondażach Prawo i Sprawiedliwość spadła poniżej 30 punktów i może stracić absolutną większość w Parlamencie, jeśli poczynione zostaną postępy w wyborach parlamentarnych zaplanowanych na 2023 r. Te nadzwyczajne liczby budzą niepokój. W obrębie ultrakonserwatywnego ruchu, który od czasu powrotu do władzy w 2015 r. Odniósł wspólne sukcesy. Ponieważ jego dominacja wyborcza jest podstawą reform, które przyniosły mu gniew Brukseli i Trybunału Sprawiedliwości. Zjednoczone Królestwo. Unia Europejska: Przekształcanie telewizji publicznej w narzędzie propagandowe, tworzenie obszarów antygejowskich, biseksualnych i transpłciowych, dostosowywanie całego wymiaru sprawiedliwości… „Postawiliśmy Prawo i Sprawiedliwość w tarapatach”, jak powtarza Simon Holonia w swoich licznych przemówienia z kasetami wideo.

Ale to nie jego nadmierna aktywność w mediach społecznościowych niepokoi jego przeciwników. Dla Prawa i Sprawiedliwości niebezpieczeństwo czai się gdzie indziej. Po raz pierwszy partia rządząca, prezentująca się jako najlepszy obrońca wartości chrześcijańskich, ma przed sobą żarliwego i pretensjonalnego katolika. W młodości Holonia dwukrotnie przygotowywała się do kapłaństwa, zanim się poddała. Po studiach na psychologii został dziennikarzem i oprócz programów rozrywkowych napisał różne książki religijne i prezentował programy na Religia.tv. W rzeczywistości ma atrakcyjny profil chrześcijańskich wyborców spalonych autorytarnym dryfowaniem Prawa i Sprawiedliwości, ale zepchniętych przez antyklerykalną opozycję.

READ  Zagraj o historyczny jackpot w wysokości 217 milionów euro

oferta limitowana. Dwa miesiące za 1 euro, bez zobowiązań

Rywalizuj z resztą przeciwników

Aby zaspokoić jak największą liczbę, Holonia gra pewną tajemnicę. Przykład aborcji, prawie zakazanej w Polsce: osobiście wypowiada się przeciwko niej, ale propaguje ideę referendum. Aby ocalić nękany aferami polski Kościół, proponuje się oddzielić go finansowo od państwa. „Są zarówno konserwatywni, jak i liberalni, wypełniając polityczną próżnię między PiS a główną partią opozycyjną Forum Obywatelskim” – mówi Piotr Porras, dyrektor warszawskiego biura Europejskiej Rady Stosunków Międzynarodowych.

Obecnie w szczególności ta opozycja zbiera największą liczbę głosów, zwłaszcza z tą formacją opozycyjną, która w badaniach opinii uchodzi za gardło. I nie bez powodu: między tymi dwoma ruchami proeuropejskimi, które chcą ujawnić kontrowersyjne reformy Prawa i Sprawiedliwości, jest niewiele różnic. Logika również chce, aby połączyli siły. „Trudno im jednak współpracować w walce o przejęcie przywództwa w opozycji” – zauważa Alex Schzerbyak, profesor nauk politycznych na Uniwersytecie w Sussex (G.-B.). W rezultacie ryzykują wzajemną neutralizację. I służyć interesom Prawa i Sprawiedliwości.

Czy między teraz a zbliżającymi się wyborami polityczna przygoda Holonii dobiegnie końca? Możliwe: Polskę regularnie fascynują szybko zapomniani cudzoziemcy. Tak było w przypadku piosenkarza rockowego Paula Cookies, który pod swoim nazwiskiem stworzył partię, która liczy dziś sześciu posłów i zajmuje trzecie miejsce w wyborach prezydenckich w 2015 r. „Hołownia jest bardziej profesjonalna, polega na think tanku, nad którym pracuje. swój program – zauważa Alex Szczerbiak, ujawniając swoje nastawienie, zwiększył wyobcowanie z wyborców, którzy stawiają mu sprzeczne oczekiwania Mimo niesamowitego talentu prezenterowi telewizyjnemu daleko do finału.


Opinie

Ostrzeżenie

Kredyt: LAURA ACQUAVIVANapisane przez Christopha Donnera

Pomysły i dyskusje

"Być może nadszedł czas, aby martwić się faktem, że dziś można aktywnie przyczyniać się do masowej dezinformacji, nie widząc ani jednego słowa nielegalnego."Toon Marilyn Maesu.Sparuj Marilyn Miso

Ekonomia

Philippe Brasac, CEO Crédit Agricole SA w Paryżu, 8 marca 2016 rNapisane przez Philipa Brasaca, dyrektora generalnego Crédit Agricole SA

Klawisze zasilania

Francja, Paryż, 14 grudnia 2019, Portret Francois Bazina.Napisane przez Francois Bazin

READ  Myriam Surat: „Noc Ramadanu to wspaniała rozrywka…