Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Francuzi naśladują genialnych Duńczyków i Norwegów

Potwierdzenie tytułu olimpijskiego z nową koronacją cztery miesiące później jest ogromnym wyzwaniem, które czeka Bleues w Hiszpanii od środy, wyczyn, który udało się osiągnąć tylko Duńczykom i Norwegom.

tenZaproponowana do tej pory klasyczna sekwencja to mistrzostwa Europy po igrzyskach, ale z powodu przesuniętej o rok igrzysk olimpijskich w Tokio z powodu pandemii Covid-19, na nowych mistrzów olimpijskich czeka Puchar Świata.

Odkąd ten podwójny konkurs pojawił się w 1996 r. w ciągu czterech miesięcy, mistrzowie olimpijscy dwukrotnie zdobyli kontynentalny tytuł: Duńczycy z 1996 r. po Atlancie i Norwegowie w 2008 r. po Pekinie. A w 2004 i 2012 roku Norwegowie przegrali w finale po koronacji na igrzyskach olimpijskich.

„Zawsze są te gwiazdy w oczach, jasne, ponieważ nigdy nie zapominamy i nigdy nie zapomnimy”, przyznaje regentka Cleopatra Darlo, jedna z postaci Triumph Tokyo na początku sierpnia.

W ciągu trzech i pół roku francuscy szczypiorniści wygrali wszystko, co można wygrać na arenie międzynarodowej: Mistrzostwa Świata 2017 w Niemczech, Euro u siebie w 2018 roku, a tym samym Igrzyska w 2021 roku w Tokio.

„Oczywiście czekamy, będziemy celem” C. Darlow

„Oczywiście oczekujemy, że na poziomie innych drużyn będziemy celem. Jeśli chodzi o media czy świat piłki ręcznej, wszyscy na nas czekają. Chcą, abyśmy osiągnęli te same wyniki, a my zawsze jesteśmy na dobrej drodze na górze. Trochę naciska, ale nie powinniśmy stawiać za dużo” – ostrzega Darlow. , który zachował się w dwóch meczach przygotowawczych z Węgrami w piątek i niedzielę.

Norwegowie mszczą się

Jeśli głównym celem na nadchodzące lata są igrzyska olimpijskie w Paryżu w 2024 r. (które odbędą się w piłce ręcznej Villeneuve d’Ascq), to hiszpańskie mistrzostwa świata muszą mimo wszystko utrzymać pozytywną dynamikę francuskiej piłki ręcznej i nadal wzbudzać entuzjazm.

„Zaczęliśmy ponownie na torze, ale na tym torze pracujemy nie tylko nad ideą występu w 2024 roku. W pełni zamierzamy wziąć udział w nadchodzących zawodach” – ostrzegł trener Olivier Krumholtz. Jednak taktyka nieco opisuje jego uwagi: „Moim zdaniem nie można wygrywać przez cały czas”.

READ  Śmierć Bernarda Tapie: propozycja Keity

Na papierze Francuzi przybyli do Granollers z siłą roboczą bliską tej na Igrzyskach: dwunastu z szesnastu mistrzów olimpijskich, trzech (Amandine Lenaud, Alexandra Lacraber i Blandine Danset) jest na międzynarodowej emeryturze i tylko Pauline Coutaina, która wzięła udział w ustawienie, nie zostało zachowane. Znajduje się na liście 18.

Pierwszy etap rywalizacji (pierwsza runda i runda główna) w Hiszpanii wydaje się być w zasięgu Francuzów, zaczynając od Angoli, następnie Słowenii i Czarnogóry (pierwsza runda), następnie Rosji, Serbii, Polski i Kamerunu. ).

W Mistrzostwach Świata 2021, gdzie zagrożenie Covidem zawsze będzie górować nad konkurencją, Francuzki są wśród pretendentów do tytułu, podobnie jak Norweżki, sfrustrowane brązowym medalem w Tokio.

Rosja osłabiona

Koledzy z drużyny Stein Oftedal, ubiegłorocznego mistrza Europy z Danii, ponownie wrócili do półfinału igrzysk olimpijskich z Rosją, jak to miało miejsce w 2016 roku. I musieli zadowolić się trzecim miejscem, jak w Rio, i umkniętym tytułem mistrza świata. . Od 2015 roku wydaje się być miłą nagrodą pocieszenia dla Skandynawii.

Rosja, która zagra jak w Tokio pod neutralnym sztandarem w Hiszpanii z powodu kary po kilku aferach dopingowych, będzie musiała zmierzyć się z kilkoma topowymi graczami, którzy zdecydowali się na przerwę, jak Anna Villachereva czy Daria Dmitrieva.

Mondial Instrukcja obsługi

Uczestnicy

Grupa A (na stadionie Granollers): Francja, Czarnogóra, Angola, Słowenia. Niebieski kalendarz: piątek 3 grudnia – 18:00: Francja vs. Angola; Niedziela 5 grudnia – 18:00: Francja vs. Słowenia. Wtorek 7 grudnia – 20:30: Francja vs. Czarnogóra Grupa B (w Leirii): Rosyjska Federacja Piłki Ręcznej, Serbia, Kamerun, Polska Grupa C (w Castelo): Norwegia, Rumunia, Kazachstan, Iran Grupa D (w Torrevieja): Holandia, Szwecja, Portoryko, Uzbekistan Grupa E (w Lliria): Niemcy, Węgry, Republika. Czechy, Słowacja, Grupa F (w Granollers): Dania, Korea Południowa, Tunezja, Kongo, Grupa G (w Castelo): Chorwacja, Japonia, Brazylia, Paragwaj, Grupa H (w Torrevieja): Hiszpania, Austria, Argentyna, Chiny.

READ  Radykalna decyzja Lewandowskiego

formuła

Drużyny będą musiały rozegrać sześć meczów grupowych, aby awansować do ćwierćfinału: trzy pierwsze mecze w pierwszej rundzie (trzy mecze kwalifikacyjne z czterech na grupę) i trzy pozostałe mecze w rundzie głównej (dwa kwalifikujące się mecze z sześciu na grupę). Grupy A, B, C, D, E, F, G i H przecinają się w rundzie głównej, odpowiednio w pierwszej, drugiej, trzeciej i czwartej grupie.

program

1-7 grudnia: Pierwsza runda w Granollers, Torreviejo, Lliria i Castello 8-13 grudnia: Runda główna w Granollers i Torreviejo 14-15 grudnia: Ćwierćfinały Granollers 17 grudnia: Półfinały Granollers 19 grudnia: Mecz o miejsce Trzecie i finał w Granollers

Ostatnie dziesięć ambony

2019: 1. Holandia, 2. Hiszpania, 3. Rosja, 4. Norwegia … 13. Francja 2017: 1. Francja, 2. Norwegia, 3. Holandia, 4. Szwecja 2015: 1. Norwegia, 2. Holandia, 3. Rumunia, 4. Polska, 7. Francja 2013: 1. Brazylia, 2. Serbia, 3. Dania, 4. Polska … 6. Francja 2011: 1. Norwegia, 2. Francja, 3. Hiszpania, 4. Dania 2009: 1 – Rosja 2. Francja 3. Norwegia 4. Hiszpania 2007: 1. Rosja 2. Norwegia 3. Niemcy 4. Rumunia 5. Francja 2005: 1. Rosja 2. Rumunia 3. Węgry 4. Dania … 12. Francja 2003: 1. Francja, 2. Węgry, 3. Korea Południowa, 4. Ukraina 2001: 1. Rosja, 2. Norwegia, 3. Jugosławia, 4. Dania … 5. Francja