Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Francuz Alain Peter wspomina swoje pierwsze kroki jako inżynier w NASA

Francuz Alain Peter wspomina swoje pierwsze kroki jako inżynier w NASA

Alan Peter, lat 24, od kilku tygodni pracuje w NASA w Kalifornii. Młody Francuz wspomina w sobotę swoją karierę i pierwsze kroki w amerykańskiej agencji kosmicznej.

Dziś Alan Peter „bawi się”. Przez kilka tygodni 24-letni Francuz był inżynierem NASA. Młody mężczyzna, który dorastał w Seine-Saint-Denis z ojcem, który był starszym technikiem informatykiem i matką, która zajmowała się cateringiem w przedszkolu, dołączył do Laboratorium Napędów OdrzutowychCentrum Badań Amerykańska Agencja Kosmiczna W Kalifornii. W sobotę 2 marca wrócił do BFMTV, aby opowiedzieć o swoich pierwszych krokach w NASA i podróży, w wyniku której otrzymał gratulacje od Emmanuela Macrona na Linkedin.

Podkreślił, że jego debiut w agencji kosmicznej „przerósł” jego oczekiwania: „Jestem bardzo szczęśliwy, że tam jestem. Bardzo dobrze mnie przyjęli”. „Otaczanie się niesamowitymi ludźmi, dzięki którym marzyłem, gdy byłem młody i którzy brali udział w legendarnych misjach, oczywiście sprawia, że ​​marzę” – podkreślił inżynier.

Podróż „inteligencji”

Zwłaszcza, że ​​jego droga nie jest jeszcze do końca określona: Alan Petrie marzył o kosmosie od dziecka, ale jego studia wyższe rozpoczęły się od uzyskania dyplomu DUT na kierunku Administracja i Zarządzanie Biznesem. Zdając sobie sprawę, że to szkolenie nie jest dla niego, młody człowiek ukończył studia DUT na kierunku inżynieria cieplna i energetyczna w mieście Ville d'Avray w regionie Hauts-de-Seine z zamiarem podjęcia nauki w szkole inżynierskiej. Jak powiedział w sobotę w BFMTV, był to „najtrudniejszy” moment w jego podróży.

„Dojeżdżałem do pracy cztery godziny dziennie, a do tego pracowałem w weekendy, żeby zarobić trochę pieniędzy” – powiedział, wspominając „brak snu” i „wspaniałe wsparcie”.

„Moi rodzice niekoniecznie mieli środki, aby mi pomóc, więc musiałam trochę sama znaleźć środki, aby dotrzeć do miejsca, w którym jestem dzisiaj. To napawa mnie największą dumą (.. .), ponieważ otrzymałem małą pomoc” – powiedział. „To mnie wzmocniło i dziś, po tym, jak przez niego przeszedłem, jeszcze bardziej cieszę się z tego sukcesu”.

READ  NASA ogłasza „wielkie odkrycie” na Czerwonej Planecie

„Dlaczego Thomas Pesquet nie odnosi sukcesu”

Alan Peter został ostatecznie przyjęty na Wydział Inżynierii ISAE-ENSMA i odbył program studiów w Grupie Ariane. Następnie „odważnie” i „odważnie” skontaktował się z inżynierem NASA, którego prace śledził od kilku lat. „Pomyślałem sobie, że skoro to robię, najgorszą rzeczą, jaką mogę usłyszeć, jest albo «nie», albo nie, więc równie dobrze mogę spróbować szczęścia” – wyjaśnił w BFMTV.

Przed przyjazdem do Stanów Zjednoczonych młody mężczyzna odwiedzał szkoły we Francji i mówił uczniom, aby „nie ograniczali się” i „słuchali siebie”. Obecnie mieszka w Kalifornii i pracuje nad przyszłymi misjami eksploracji Wenus.

W perspektywie krótkoterminowej Alan Peter chce „nadal więcej się uczyć i rozwijać pod względem naukowym, technologicznym, a nawet humanitarnym”. Ma jednak dość jasne wyobrażenie o tym, gdzie widzi siebie w dłuższej perspektywie: „Dlaczego nie spróbujesz zostać astronautą i nie zastąpisz Thomasa Pesqueta i Sophie Adino i nie będziesz miał okazji reprezentować Francji w kosmosie za kilka lat .” On się śmieje.