Francja wycofuje się z Polski

Opublikowano przez Aurélie Sachelli, Media365 w sobotę, 6 stycznia 2024 r. o 8:28.

Odejście Francji z Polski w półfinale United Cup nie było wielkim zaskoczeniem. Caroline Garcia i Adrian Mannarino nie byli w stanie pokonać Iki Sviatek i Huberta Hurcoxa, nawet gdy Lyonnais wywalczyli seta z numerem 1 na świecie.

Polska jest faworytem drugiej edycji United Cup, a dwóch jej kapitanów znalazło się w czołowej dziesiątce. I nie mógł powstrzymać francuskiej drużyny przed dotarciem do finału. W tę sobotę w Sydney The Blues zostali pokonani przez Polskę 3:0, a w niedzielę zmierzą się z Australią lub Niemcami, aby spróbować zmierzyć się z USA. Jako pierwszy wszedł do sądu, Świat nr. 22 Adrian Mannarino zmierzył się z dziewiątym rozstawionym Hubertem Hurcoxem (2-2 w poprzednich starciach) i logika została zachowana w zwycięstwie Polaka 6-3, 7-5 w 1.41. 1,96 m. Zawodnik na twarzy był nie do zagrania: oddał 15 asów i nie miał nawet ani jednego break pointa do obrony. W pierwszym secie Hurcox stracił zaledwie pięć punktów na forhendzie i przy drugiej szansie przełamał Mannarino 2:1. W drugiej kwarcie Francuzowi udało się nieco lepiej rozpocząć grę na nowo, jednak po zmarnowaniu pierwszej okazji na przełamanie przy stanie 1:1, Polak zdołał utrzymać serwis przeciwnika przy stanie 5:5, kończąc gemem białych.

Garcia patrzy gniewnie, po czym upada

Polska objęła zatem prowadzenie 1:0, a Iga Światek „tylko” musiała pokonać Caroline Garcię, aby zapewnić swojemu krajowi awans do finału. Misja wygrała 4-6, 6-1, 6-1 w 1h47. Podczas ich ostatniego starcia była o dwa punkty od meczu w Pekinie w październiku, a 20. miejsce na świecie sprawiało, że numer 1 miał trudności. W pierwszym secie Caroline Garcia jako pierwsza obroniła trzy piłki i wyszła na prowadzenie 2:0. Potem jednak przełamał remis przy stanie 3:3 i przy drugiej szansie wygrał seta 5:4. Niestety, później tego nie potwierdziła…Światek dwukrotnie przełamał po dwóch break pointach na 1:0 i drugim na 3:0. W trzecim secie Garcia przełamała grę od początku, natychmiast zmarnowała dwie okazje do odbicia, a potem już ich nie miała, poddając się powtórce na 2:0 i 5:1 i zaznaczając swoje zwycięstwo. Przeciwnik podpisał piętnaste zwycięstwo z rzędu.

READ  Monro skoncentrowało swoje prace badawczo-rozwojowe nad zawieszeniem w Polsce

Mannarino wejdzie do pierwszej dwudziestki

Polski duet debla mieszanego Kadarzyna Kava i Jan Zieliński pokonał Elixane Lechemię i Edouarda Rogera-Vasselina 6:3, 6:3 w 1:08. Logika jest więc uhonorowana tym polskim zwycięstwemJednak Francja, która w zeszłym roku odpadła w fazie grupowej, miała dobrą passę, po czym spadła do mocnego zespołu, pokonując Niemcy, Włochy i Norwegię. Dzięki Pucharowi United, który przyniesie trochę punktów ATP i WTA, Adrian Mannarino osiągnie w poniedziałek (20. miejsce) najlepszy ranking w karierze. Będzie także w tej samej randze co Caroline Garcia. „Mannę” znajdziemy za tydzień na Australian Open, zaś Lyonnais zagra w poniedziałek w Adelajdzie.