Francja kwalifikuje się, Polska awansuje… Mecze Sobota 26 listopada

► Francja spadła na ósme miejsce, Dania znacznie gorzej

W zaciętym meczu The Blues Didiera Deschampsa wygrali 2:1 z twardymi Duńczykami. Kylian Mbappe zakończył znakomitą kombinację na korzyść Francji (61. miejsce), zanim Dania wyrównała siedem minut później po Andreasie Christensenie (68. miejsce). Zbawienie przyszło pod koniec meczu, kiedy zniewalający Mbappé strzelił dwa gole i zdobył trzecią bramkę na świecie (86. miejsce).

Dzięki temu zwycięstwu Francja zakwalifikowała się bezpośrednio do 1/8 finału przed spotkaniem z Tunezją w środę 30. Mając punkt, Dania jest w kiepskiej sytuacji i nieuchronnie będzie musiała wygrać z Australią. Konkurencja.

► Australia gra razem

Socceroos mogą pomarzyć o kolejnej 1/8 finału. Po nich Porażka z Francją Przy stosunku 4 do 1 Australijczykom udało się wyprzedzić biedną Tunezję i teraz marzą o 1/8 finału.

W jednym kontrataku Craig Goodwin, który strzelił jedynego gola Australii przeciwko Francji, skierował prosto do domu Mitchella Duke’a. Gol, który tak naprawdę nie obudził Tunezyjczyków, z pewnością fizyczny, ale długo bez inspiracji, kiedy odzyskali piłkę. Dopiero w 38. minucie można było zobaczyć pierwszą imponującą akcję Carthage Eagles, kiedy ich kapitan Youssef Massagni próbował przebić się przez obronę przeciwnika, ale bezskutecznie.

czytać. Mistrzostwa Świata 2022: Australia najbardziej politycznym outsiderem

Tunezja wróciła w drugiej połowie z lepszymi intencjami i nie mogła poprawić swojego handicapu o bramkę z powodu braku talentu pod bramką. Po tej porażce jest o krok od odpadnięcia z mundialu. Oczekuje się, że wygrana z Francją w środę 30.00 będzie obowiązkowa, aby zakwalifikować się.

► Polska i Lewandowski wygrywają z Arabią Saudyjską (2-0)

Polska pod wodzą Roberta Lewandowskiego w końcu strzeliła gola na mundialu i zrobiła krok w kierunku awansu, wygrywając 2:0 z Arabią Saudyjską po nieudanej próbie powtórzenia wyczynu z Argentyną.

Kontrolowani na starcie przez Meksykanów (0:0) Polacy wygrali po pierwszej bramce Piotra Zielińskiego (39.) i Roberta Lewandowskiego (82.). W czterech meczach mistrzostw świata (trzech w 2018 i jednego w 2022) napastnik FC Barcelony w końcu uwolnił się od ciężaru.

READ  W Polsce droga do legalizacji aborcji jest pełna niebezpieczeństw

► Argentyna – Meksyk

W ostatnim meczu Lionela Messiego Argentyna pokonała Meksyk. Po ogromnym rozczarowaniu w pierwszym meczu z Arabią Saudyjską, Albiceleste będą liczyli na pierwsze punkty z Meksykiem i awans do 1/8 finału.

czytać. Mistrzostwa Świata 2022: Naprawdę bojkot?

Meksykanie, którzy zmierzą się z nimi, również potrzebują punktów. Po remisie z Polską w pierwszym meczu będą chcieli wyeliminować Argentynę i awansować do następnej rundy.