Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

France Pneus Sélection, nowy gracz na rynku opon terenowych

Trzech ekspertów napompowanych!

W wieku 60 lat François Girard kontynuował swoją podróż i obecnie jeździ w FPS we Francji Pneus Sélection z Maxamem i CEAT, dwiema głównymi markami, które zamierza reklamować na rynku, który nie ma już dla niego żadnych tajemnic. To samo dotyczy Stephane’a Tennota, dawniej Michelin, GoodYear/Dunlop, Pirelli i ATG Alliance, który po 20 latach w branży oponiarskiej, w tym prawie 3 latach u boku Francois, będzie odpowiedzialny za sprzedaż opon do całego segmentu komercyjnego. Wsparcie dla obszaru i części OEM Wreszcie, Ludovic Molinié dołączył do zespołu po 15 latach pracy w Socah, innego specjalisty ds. dystrybucji opon, jako kierownik ds. oryginalnego wyposażenia i został kierownikiem FPS, kierownikiem ds. operacji i logistyki.

Kim jest FPS?

Z siedzibą w Vitré w Ille et Vilaine we Francji Pneus Sélection jest spółką SAS z kapitałem 590 000 euro. Powierzchnia magazynowa wynosi nie mniej niż 2500 metrów kwadratowych, a zapas około 3500 opon. Wystarczająco na pokrycie potrzeb klientów BtoB (sprzedaż online), zwłaszcza producentów sprzętu i dealerów. FPS zatacza koło z tubami i felgami wyprodukowanymi w Polsce.

Specjalizująca się w oponach terenowych, a zatem przeznaczona do użytku rolniczego, przemysłowego lub budowlanego, FPS chce zapewnić szybką obsługę i umożliwić jak najszybszą dostawę swoim klientom. Tak naprawdę każdą dostawę można zrealizować następnego dnia, jeśli zamówienie zostało złożone dzień przed południem. FPS wprowadza również innowacje w zakresie kosztów wysyłki zwracanego towaru. Jeśli klient złoży zamówienie, aby podwoić cenę zwrotu, zostanie zwolniony z kosztów wysyłki.

2 marki w katalogu

Jeśli do tej pory nie było to znane na rynku francuskim, to dlatego, że Maksam, Globalna marka chińskiej grupy Sailun Tinyu International jest dystrybuowana na naszym rynku zaledwie od 3 lat. Jednak dzięki sprzedanym oponom o wartości 2,5 miliarda dolarów rocznie, 18. co do wielkości firma oponiarska na świecie ma broń, która przyciąga rynek poszukujący praktycznych rozwiązań dostosowanych do konkretnych wymagań branżowych i branżowych. Maxam urodził się ponad 50 lat temu, ma siedzibę w Wielkiej Brytanii i przyczółek w USA oraz biuro projektowe zajmujące się rozwojem na dużą skalę zgodnie z normą ISO 9001. Produkcja znajduje się w dwóch zakładach w Chinach i Wietnamie Dystrybucja zestawów drogowych z oponami do lekkich pojazdów, ciężarówek lub modeli 4x 4 i niedrogowych do inżynierii lądowej, pojazdów przemysłowych lub rolniczych. Kuszony poziomem wymagań Maxama w tej dziedzinie, François Girard, w poszukiwaniu konkurencyjnych produktów, zbudował swoją ofertę do 2020 r., tak aby była gotowa zapewnić wysoką jakość i responsywną obsługę.
READ  Dawid Godzik w wywiadzie przygląda się swojej karierze! Kolarstwo górskie
Kolejna seria dla swojego łuku, FPS Frame Markets ŚRODKI. Urodzony w 1924 roku w Turynie Ceat produkuje swoje opony w Indiach od 1958 roku. Przejęty przez Pirelli pod koniec lat 70., Ceat rozwijał się pod banderą indyjskiej grupy RPG, należącej do indyjskiego miliardera Ramy Prasad Goenki i przyjął nazwę CEAT Limited. Firma produkuje opony dla rolnictwa, budownictwa, górnictwa i działalności portowej.

FPS jest ekskluzywny dla marki Maxam (z wyjątkiem zestawu Forklift zarezerwowanego dla Diffugom) na francuskiej ziemi i CEAT. Breton może wtedy liczyć na szeroką gamę maszyn zmotoryzowanych i narzędzi tnących lub montowanych, w szczególności serie Maxam AgriXTra dla rolnictwa, Diagonal dla przemysłu, LogXTra dla leśnictwa i FlotXTra dla spedytorów.