Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Fragmenty gwiazdy spadają na pustynię egipską


HW grudniu 1996 Ali Barakat odkrył kamyk na środku egipskiej pustyni. Ten egipski geolog badał wówczas libijskie szkło, skałę zrodzoną z komety znalezionej w dzisiejszym Egipcie. Ochrzczony przez Hypatię, historia tego czarnego kamienia sięga dziesiątek milionów lat. Według recenzji Ikarkto śpiewa? Paryż W poniedziałek 16 maja słynny odłamek będzie pochodził z wybuchu supernowej typu Ia. Nawet pierwszy dowód takiego zjawiska, niezwykle rzadki (jeden lub dwa na wiek i w każdej galaktyce), byłby na Ziemi.

Ten rodzaj supernowej jest jednym z najpotężniejszych wydarzeń we wszechświecie. W maju 2022 roku naukowcy z Uniwersytetu w Johannesburgu opublikowali w czasopiśmie nowe wyniki swoich badań Ikar. Już w 2013 roku ustalili, że 3,5-centymetrowy kamyk rzeczywiście był pochodzenia pozaziemskiego. Ten najnowszy post rzuca światło na pochodzenie formowania się części gwiazdy. Jak pokazano ParyżMogła narodzić się ze spotkania gwiazdy z inną gwiazdą wielkości Słońca.

Przeczytaj takżeDawno, dawno temu była Droga Mleczna …

Spotkanie dwóch gwiazdek

Wtedy zjednoczenie dwóch gwiazd wywołałoby potężną eksplozję, która doprowadziłaby do powstania atomów gazu we wciąż tworzącym się Układzie Słonecznym. Połączenie tych atomów z obłokiem pyłu lub „mgławicą” może następnie twardnieć w skały przez miliony lat. Hypatia narodziła się z uderzenia tego ciała mieszającego pył i atomy na Ziemi, w tym przypadku w „Wielkim Morzu Piasków”, na północnej granicy Sahary. Pod wpływem ciepła masa wyraźnie zapadła się w „diament”. Jeśli Hypatia została faktycznie odkryta ponad dwadzieścia lat temu, możliwe jest, że inne diamenty tej formacji mogły być rozrzucone na tym obszarze na zachód od Egiptu.

Przeczytaj takżeNa planecie z mineralnymi chmurami, deszczem szafiru i szafiru


READ  Rosja wysyła ekipę do nakręcenia pierwszego filmu fabularnego w kosmosie