Florence Brunel prowadzi dublet Kanady na Mistrzostwach Świata Juniorów

Brunel wygrała bieg na 500 metrów na niemieckim torze po uzyskaniu 44 sekund 827/1000, co pozwoliło jej wyprzedzić rodaczkę Anne-Sophie Bachand (45,273 sekundy). Pierwszą trójkę uzupełniła Chinka Song Jiarui (45,360 s).

Tytuł mistrza świata jest uzupełnieniem srebrnej korony, którą zdobyła wcześniej tego dnia na 1500 m z czasem 2:36,789. Quebec rozstrzygnął się między dwoma południowokoreańskimi narciarzami, Jelly Kim (2:36,639), który zdobył nagrodę i Sungmi Oh (2:36,873), który zajął trzecie miejsce.H Plac.

W wieku dziewiętnastu lat Brunel wylądował w Niemczech w towarzystwie Kulminacja obrony w latach 500, 1000 i 1500 n.e. Zdobyła wszystkie trzy tytuły wyścigowe podczas edycji 2022 w Gdańsku.

Mniej szczęśliwy w jego przypadku w sztafecie na 3000 metrów kanadyjski zespół stracił kwalifikacje w finale o 71 tysięcznych sekundy. Towarzyszyli jej Bachand, Emmanuel Leclerc i Aisha Miao Kyi.

Kwartet Maple Leafs, w skład którego wchodzą Alexis Bélanger, Samuel Bureau, Mathieu Pelletier i Victor Roy-Lafrance, również zakwalifikował się do półfinału imprezy.

W niedzielę na zakończenie Mistrzostw Świata Juniorów w Dreźnie odbędą się finały sztafet na 1000 i 3000 m.

READ  Australian Open - Sędzia otwarty na obronę: Promień nadziei dla Novaka Djokovica?