Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Finalistami są Francja, Kazachstan, Czechy, Hiszpania, Niemcy i Włochy

Francja, Kazachstan, Czechy, Hiszpania, Niemcy i Włochy zakwalifikowały się do ostatniego etapu Billy Jean King Cup (dawniej FA Cup) w sobotę na zakończenie drugiego dnia kwalifikacji.

Francja pokonała Wielką Brytanię 3:1 w Coventry, Hiszpania pokonała Meksyk takim samym wynikiem przed własną publicznością w Marbelli, podobnie jak Kazachstan u siebie z Polską i Czechy z Ukrainą, które zostały „powitane” w Antalyi w Turcji. Niemcy wygrali także 3:1 z Brazylią w Stuttgarcie.

Z kolei Włochami wstrząsnęło: Camilla Giorgi i Martina Trevisan wygrały dwie pierwsze rundy w piątek, ale w sobotę Anna Karolina Schmiedlova pokonała Jasmine Paolini (6-1, 4-6, 6-4), a następnie Victorię Kuzmovą . Uczciwe dzięki wygranej z Elisabettą Cocciarito 6:3, 7:6 (7/2).

Dlatego o wyniku tego spotkania zadecydowały deble, a Włoszki Elisabetta Cocciarito i Martina Trevisan wygrały je 6:4, 4:6, 7:5, wyprzedzając Victorię Hrnchakovą i Teresę Mihalikovą.

Pojedynek Słowenii z Rumunią również rozstrzygnie się po piątym i ostatnim meczu, który w grupie A został przerwany 3:3 z powodu deszczu i przełożony na niedzielę.

Zwycięskie narody dołączą do Szwajcarii i Australii, odpowiednio zwycięzców i finalistów edycji 2022, w ostatnim etapie (7-12 listopada w mieście, które jeszcze nie zostało rozstrzygnięte). Drużyna dwunasta i ostatnia, której jeszcze nie ustalono, otrzyma zaproszenie.

READ  OGC Nice: Przed Galtier Julien Fournier rozważał zatrudnienie Erika ten Hag – Francja – OGC Nice