Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Finał sobotniego wieczoru, Francuzka Barbara Bravie, czołowa faworytka

Przez SudOuest.fr z AFP

Odwołany w 2020 roku z powodu pandemii finał Europejskiego Konkursu Muzycznego odbędzie się w sobotę wieczorem w Rotterdamie. Głównymi kandydatami na bukmacherów są Włochy i Francja, które nie wygrywały turnieju od 1977 roku

Finał Konkursu Muzycznego Eurowizji, z kryształkami, cekinami, ekstrawaganckimi kostiumami i pieśniami ludowymi, powraca w sobotni wieczór w Rotterdamie w Holandii na oczach niewielkiego tłumu ze względu na ograniczenia zdrowotne.

Największymi faworytami bukmacherów były Włochy i Francja, które nie wygrywały turnieju od 1977 r., A następnie Malta.

Tysiące fanów, symbol kolorowych zawodów, którzy tradycyjnie machali flagami państw przed kamerami telewizyjnymi, zostało pozbawionych prawa podróżowania ze względu na ograniczenia w podróżowaniu związane z pandemią.

„Specjalna bańka”

Warunki zdrowotne zmusiły imprezę, którą co roku śledziło kilka milionów widzów, do ponownego przemyślenia po odwołaniu w 2020 roku, pierwszym w historii konkursu.

W półfinałach i finałach oraz sześciu próbach dopuszczono 3500 przesłuchanych widzów. Stanowi to 20% pojemności hali wystawienniczej. Od początku konkursu kandydaci zamykani są w „specjalnej bańce” i codziennie testowani.

Mimo to przypadki Covid-19 zostały zgłoszone wśród kilku delegacji, w tym tych z Islandii, które zostały zmuszone do powrotu do domu i udostępnienia za pośrednictwem nagranych filmów.

Odmówiono również zwycięzcy ostatniej edycji pokazu na żywo, który tradycyjnie podczas finałowego meczu śpiewał na scenie swoją zwycięską opowieść ludową „Arcade”. „Bardzo rozczarowany” – Holender Duncan Lawrence uzyskał pozytywny wynik testu na obecność Covid-19 i powinien wziąć udział w prezentacji wideo.

Nowa Edith Piaf?

Czterech, dziewczynka i trzech chłopców, urodzonych w ubiegłym stuleciu i karmionych butelką z przesyconych kamieniami brzegów: włoska grupa Måneskin, która twierdzi, że robi coś nowego ze starszymi ludźmi, przekracza oczekiwania, a następnie Francuski agent.

Często porównywana do Edith Piaf, 28-letnia Barbara Bravie może pozwolić Hexagonowi na zdobycie pierwszego zwycięstwa od 44 lat z tytułem „Voila”, piosenką o autoafirmacji, która jest pamiętnikiem i wizytówką wydaną publiczności bić.

READ  Star Academy 2023: Axel konfrontuje się z Michaelem Goldmanem i jest rozczarowany krytyką

„To, co uważam za niesamowite, to to, że jest to piosenka po francusku, która jest częścią francuskiej tradycji i którą bukmacherzy, ludzie z całego świata, stawiają ją bardzo wysoko” – piosenkarka była zadowolona z kilku dni wielkiego wieczoru .

Malta może odnieść zwycięstwo dzięki 18-letniej Destiny Choconier z piosenką „Je me casse”, która zwróciła już uwagę Sony Music, z którą podpisała kontrakt w kwietniu.

Zgodnie z tradycją edycja z 2021 roku zawiera również wybuchowe piosenki przetłumaczone przez ekstrawaganckie osobowości, artystów reprezentujących mniejszość lub pragnących przekazać publiczności jakąś wiadomość. Pod hasłem „Otwórzmy!” Eurowizja z 2021 roku, mimo cienia koronawirusa, daje mieszkańcom Rotterdamu powiew świeżości.