Finał Indian Wells: pojedynek hitters TVA Sports 2

Polska Iga Świątek (4. miejsce na świecie) i Greczynka Maria Sakkari (6) zmierzą się w niedzielę w bezprecedensowym finale WTA 1000 w Indian Wells, z nagrodą dla tego, kto zdobędzie drugie miejsce na świecie dla Czeszki Barbory ​​Krijkovej.

Świątek, silniejszy, choć czasem nadużywany, narzucał logikę Simonie Halep (26 miejsce). Swój pierwszy finał zdobyła na kalifornijskiej pustyni, a drugi w turnieju tej rangi po zdobyciu tytułu w Doha w styczniu.

Obejrzyj finał kobiet w Indian Wells w TVA Sports 2 i nie tylko Sportowy bezpośredni podatek od wartości dodanej od 16:00

• Przeczytaj także: Dla Laili Annie Fernandez to koniec

Jego wygrana 7-6 (8/6), 6-4 nie miała większego znaczenia, ponieważ jego przeciwniczka, która prowadzi 6-4 w dogrywce, miała dwa pierwsze sety, których nie potrafiła przeliczyć.

Po tym, jak Halep związał jej lewe udo, przeciąganie liny trwało do drugiego seta. Po wściekłym wybuchu, który zmiótł rakietę blisko ziemi, gdy Świątek ją złamał, prowadząc 2-1, trzy razy z rzędu ustawiła się i dzięki podwójnej przerwie awansowała na 4-2.

Ale Świątek, wojownicza jak diabli, która obudziła się bez bólu po tym, jak mocno wpadła do siatki, próbując oddać strzał przeciwnika, również się pojawiła, zaostrzając grę i będąc bardziej agresywną.

Wystarczy wygrać kolejne cztery mecze i ostatecznie wygrać szczypce w 1 godzinę 50.

Źródło obrazu: AFP

ciosy pojedynkowe

Dla Halepa, zwycięzcy Indian Wells w 2015 roku, wyniki są pozytywne. Wyszedłem z sezonu 2021 naznaczony kontuzjami łydek i kolan, ale początek 2022 roku był dobry. Dotarła do finału WTA 250 w Melbourne i finału w Dubaju.

W drugiej połowie Scary pokonał obrończynię tytułu Paulę Padusę (7) 6-2, 4-6, 6-1 po pojedynku o dwójkę mistrzów, w którym uzyskał 11 przerw, w tym siedem dla Scari.

READ  Słowacja. O której godzinie i na jakim kanale oglądać mecz? . sport

26-letni Grek szuka drugiego zwycięstwa w ringu po Mistrzostwach Rabatu 2019 na glinie.

Spotkanie początkowo obróciło się na jej korzyść, chociaż wyrzekła się przysięgi wejścia. Kolejne cztery mecze wygrała, rozbijając je dwukrotnie. Wykorzystując szaleńczy serwis Hiszpanki (cztery podwójne błędy w tej rundzie, w sumie siedem), przełamała go ponownie, zamykając grupę.

Padusa poczynił dobre postępy, aby wygrać drugiego seta, oddając więcej strzałów, ale później nie mógł nadążyć za tempem, a Scary przejął przewagę z odnowionym wigorem w swoich strzałach i większą agresywnością.

W zeszłorocznych półfinałach w Roland Garros i Flushing Meadows może pokładać pewne nadzieje w Swatik w finale, prowadząc w ich bezpośrednim pojedynku 3:1.

Najnowszy Polak wygrał w tym roku półfinał w Doha.