Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Festiwal Filmowy w Cannes: Żegnaj, panie Lisquier, witaj Frau Knobloch

Kino to sztuka i medium, które silnie wpływa na nasz sposób patrzenia na świat. Zaprojektowany i założony u zarania II wojny światowej przez krewnych Frontu Ludowego i CGT, w odpowiedzi na rozpoczęty przez Mussoliniego Festiwal Filmowy w Wenecji, Festiwal Filmowy w Cannes obchodzi 75. rocznicęDziesiąty Redagowanie.

Tej międzynarodowej imprezie filmowej przewodniczyli Robert Favre Le Bret, Pierre Viot, Gilles Jacob i Pierre Lesqueur. 23 marca 2022 r. Iris Knobloch została prezesem Festiwalu na trzyletnią kadencję, która wejdzie w życie 1 lipca 2022 r. Następnie powinna przewodniczyć edycji Festiwalu w latach 2023, 2024 i 2025, kończąc tym samym prawie dekada prezydentury Les Seure.

Niemiecki prawnik w Croisette

Iris Knobloch to niemiecka prawniczka urodzona 13 lutego 1963 w Monachium w Niemczech. Posiada tytuł doktora prawa na Uniwersytecie Ludwiga Maximiliana w Monachium oraz LLM na Uniwersytecie Nowojorskim, a pierwszą część swojej kariery spędziła jako prawnik w kancelariach Noora. , stevenhofer & Lutz i Omelvini & Myers w Monachium, Nowym Jorku i Los Angeles.

Wspaniała kariera w Warner Bros.

W 1996 roku Iris Knobloch dołączyła do Warner Bros., gigantycznej firmy zajmującej się produkcją i dystrybucją filmów, założonej w 1923 roku przez braci Warner – ich prawdziwe nazwisko to Wonskolaser, który pochodzi z polskiej rodziny żydowskiej z Imperium Rosyjskiego.

Iris Knobloch awansowała po szczeblach kariery w kalifornijskiej firmie, szczególnie po tym, jak była odpowiedzialna za stosunki międzynarodowe i politykę strategiczną w Time Warner Europe, a w 2006 roku została prezesem Warner Bros France do 2020 roku. Przed powołaniem na stanowisko dyrektora generalnego WarnerMedia na Niemcy, Szwajcarię, Austrię i kraje Beneluksu.

W bliskim kontakcie z rodziną Pinault i Matthew Pegas

W 2021 Iris Knobloch założyła I2PO, a Spółka akwizycyjna specjalnego przeznaczenia (SPAC), pierwsza taka struktura w Europie, nawiązała współpracę z Combat Holding, spółką bankową Mathieu Pigasse i Artémis, spółką holdingową rodziny Pinault, w celu inwestowania w biznesy związane z rekreacją i rozrywką.

READ  Pogrzeb Reginy: Marc Lavoine, Carol Bouquet, Jane Birkin... Pożegnanie gwiazd dla "Królowej Nocy" (zdjęcia)

Ryzyko konfliktu interesów

Chociaż nadal oczekuje się, że Iris Knobloch zastąpi tylko Pierre’a Lescure’a, związana kaczka Opublikowanie artykułu 2 marca 2022 r. zwiększa ryzyko konfliktu interesów, jakie może nieść powołanie niemieckiej prawniczki i bizneswoman na szefową Festiwalu Filmowego w Cannes.

Festiwal Filmowy w Cannes jest zarządzany przez stowarzyszenie na mocy ustawy z 1901 r., która wbrew zwyczajowi nie określa w swoim statucie, że urzędnicy są zobowiązani do zwrócenia uwagi zarządu na jakiekolwiek ryzyko konfliktu interesów, które może ich dotyczyć . . W tym przypadku przejęcia w kinie przez I2PO mogą otworzyć drogę do konfliktów interesów, podczas gdy należąca do rodziny Pinault luksusowa grupa Kering jest sponsorem Festiwalu Filmowego w Cannes. I dlatego , Iris Knobloch musiała zobowiązać się do wycofania się z decyzji zarządu festiwalu w sprawie Keringa i nie inwestowania w obszary związane z produkcją audiowizualną i filmową za pośrednictwem I2OP.

Stolica Knoblocha

Iris Knobloch jest dyrektorem Lazard Sp. I Grupa Lazard Od kwietnia 2018 r. jest Przewodniczącym Komitetu Nominacji i Zarządzania oraz członkiem Komitetu ds. Wynagrodzeń Zarządu. Jest także wiceprzewodniczącą i głównym niezależnym dyrektorem rady dyrektorów AccorHotels i gubernatorem American Hospital of Paris.

Była również członkiem Rady Dyrektorów LVMH Moët Hennessy-Louis Vuitton od kwietnia 2019 do lipca 2021, członkiem Rady Nadzorczej Axel Springer od kwietnia 2018 do grudnia 2019 oraz członkiem Rady Dyrektorów Europy Środkowej. Organizacje medialne od kwietnia 2014 do czerwca 2018.

Córka Charlotte Knobloch

Iris Knobloch jest córką niemieckiej polityk Charlotte Knobloch, przewodniczącej Centralnej Rady Żydów w Niemczech w latach 2006-2010, a obecnie Komisarz Światowej Konferencji na temat Pamięci o Holokauście Żydówi wybitna postać w niemieckiej społeczności żydowskiej w Monachium. Dzień przed powołaniem córki na szefa Festiwalu Filmowego w Cannes22 marca 2022 r., Charlotte Knobloch została mianowana Komendantem Legii Honorowej przez ambasador Francji w Niemczech Anne-Marie Descott..

READ  Nagy przemawia po raz pierwszy po porażce dwóch pierwszych wersji „Artysty” i wyjaśnia powody: „Podejmujemy ryzyko. Liczę na Ciebie” - wideo

Wiadomo również, że matka Iris Knobloch Bardzo krytyczne Przeciw niemieckiej AfD (alternatywa dla Niemiec).

Bardzo europejski”, ale…

Chociaż mówię „Bardzo europejski”Podczas lat spędzonych w Warner France Iris Knobloch przywiózł i towarzyszył w Cannes wielkie nieeuropejskie nazwiska: Clint Eastwood, Woody Allen, Stephen Soderbergh, George Miller i Baz Luhrmann.

23 marca 2022, w dniu jej powołania, podziękowała dyrektorom Festiwalu Filmowego w Cannes:

Francja dała mi wielki zaszczyt, że zostałam mianowana przewodniczącą Festiwalu Filmowego w Cannes. Głęboko europejski, zawsze broniąc w swojej karierze kina we Francji i za granicą, cieszę się, że mogę poświęcić całą swoją energię wpływowi tego planetarnego wydarzenia, wielkiego spotkania na rzecz ochrony życia kulturalnego świata, który, bardziej niż kiedykolwiek odczuwa największą potrzebę. Kinematografia widziana w teatrach pozostaje niezbędną ekspresją artystyczną, a Festiwal Filmowy w Cannes, ze swoją wyjątkową selekcją, co roku pokazuje drogę. Nie mogę się doczekać wspólnej refleksji z Zarządem, Delegatem Generalnym Thierrym Frémaux i wszystkimi graczami w świecie kina, aby kontynuować wykonaną pracę i wyobrazić sobie przyszłość w świetle nowych wyzwań, przed którymi stoimy. Na koniec chciałbym podziękować Pierre’owi Lisqueurowi za niesamowitą pracę, jaką wykonał służąc Festiwalowi przez 8 lat, iz góry za dyskusje, które będziemy prowadzić, aby przygotować się do zmiany w nadchodzących miesiącach. »

Jak wytłumaczyć nominację kobiety związanej z północnoamerykańską kulturą masową i rozrywką na stery Festiwalu Filmowego w Cannes, która w dużej mierze wygrała już dobrą wolą? O kolejnych odsłonach festiwalu powiemy, ale nie miejmy zbyt wielu złudzeń…

Zdjęcie: zrzut ekranu Wideo autorstwa Francji Przez YouTube