Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

FBI zaprzecza wersji Aleca Baldwina

Pierwsze wnioski FBI, które prowadzi śledztwo w sprawie wypadku, który kosztował życie Fotograf Helena Hutchins na planie filmu Rdza7 października 2021 r. zaprzecza oświadczeniom Aleca Baldwina, autora śmiertelnej strzelaniny.

Według amerykańskiej sieci telewizyjnej ABC, która otrzymała raport z FBI, Alec Baldwin rzeczywiście pociągnął za spust i oddał śmiertelny strzał.

Nigdy nie wycelowałbym broni w kogoś, kto pociąga za spust

Jednak aktor i reżyser filmu potwierdzili podczas wywiad Aby ten sam kanał telewizyjny nie pociągał za spust. „Nigdy nie wycelowałbym w kogoś broni, gdy spust jest naciśnięty. Nigdy” – powiedział.

Wewnętrzne elementy 45 Colta, broni użytej w zestawie, „były solidne i funkcjonalne”, co uniemożliwiało strzelanie bez naciśnięcia spustu, wyjaśnili eksperci FBI w swoim raporcie.

Aktor wskazał, że przedstawiono mu broń jako przedmiot nieszkodliwyczyli nie załadowany.

Jeśli śledztwo będzie kontynuowane, władze lokalne w Nowym Meksyku – gdzie doszło do tragedii – uznały śmierć Haliny Hutchins za „wypadek”.

„Badanie (…) nie wykazało przekonujących dowodów na to, że broń została celowo załadowana ostrą amunicją. Na podstawie wszystkich dostępnych informacji metoda zgonu jest klasyfikowana jako wypadek”.

READ  10 ulubionych dań, francuskie zamówienie