Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Facing Baba”: islam i emerytury. Gorące debaty między Zemmour i Mellenchon w Hanoonie.. Co pamiętamy?

Został zaproszony do grupy „Face à Baba” w C8 w czwartek, 27 stycznia, gdzie Jean-Luc Mélenchon kontra Eric Zemmour dyskutowali o pochodzeniu Francji. Wymiany były szczególnie burzliwe… Oto, o czym należy pamiętać.

Kolejna szczególnie napięta dyskusja. Zaproszony na plan „Face à Baba”, w C8, Jean-Luc Mélenchon debatuje z Ericiem Zemmourem W ten czwartek wieczorem. Niecierpliwie oczekiwane spotkanie, podczas którego prezydent La France Insoumise bronił swojego stanowiska w nadchodzących wyborach prezydenckich, przemawiając do dziesięciu mówców, w tym Erica Zemmoura, który był pierwszym gościem nowego programu Cyrila Hanouna. Prezenter stwierdził również: „Dwaj kandydaci biorą udział w głosowaniach, więc ta debata jest ważna”.

Kim są mówcy?

Było w sumie dziesięciu rzeczników, którzy skonfrontowali się z Jean-Luc Melenchonem: „Czterech jest raczej, a pięciu jest przeciw. [venir dans l’émission]Według Cyryla Hanouna, jedynego kandydata na prezydenta, który zgodził się przyjść na plan, jak zaznaczył na swoim koncie na Twitterze: Eric Zemmour był pierwszym, który spotkał Insomesa. Godny uwagi jest dziennikarz Aymeric Caron, współpracownik Melenchona, prawnika i felietonisty, który współpracuje z Valerie Pecres, Charlesem Concini, a nawet pisarką Eugenią Basti.

Gorąca debata na temat imigracji

Podczas ostatniej debaty Jean-Luc Melenchon i Eric Zemmour polemika nie była jeszcze oficjalnym kandydatem na prezydenta. W czwartek wieczorem odbyła się dyskusja między dwoma mężczyznami na temat równości. Wymieniali się na podzielony temat: ja migracja.

Alors qu’Éric Zemmour ambicje d’expulser les więźniowie étrangers, les clandestins, les chômeurs étrangers depuis plus de six mois et les délinquants et criminels binationaux après les avoir déchus de chômeurs depuis de criminels déchus de chômeurs depuis de criminels binationaux après les avoir déchus de chômeurs depuis de criminels les avoir déchus de échus de Jean-leur te leur nationalité comméplé nationalité Naprzeciwko.

READ  Połowa pacjentów opuszcza szpital w gorszym stanie niż po powrocie

„Jeśli chodzi o imigrację, pierwszą rzeczą jest polityka, która naprawdę zajmuje się upewnianiem się, że ludzie nie muszą wyjeżdżać. Ale kiedy już tam są, odmawiam znęcania się nad nimi, a ty musisz traktować ludzi w sposób humanitarny” rodzina powiedziała.

Jean-Luc Melenchon pragnie również ułatwić uzyskanie obywatelstwa francuskiego cudzoziemcom przebywającym legalnie na terytorium w celu promowania łączenia rodzin i uregulowania sytuacji pracowników nie posiadających dokumentów. „Francja pana Melenchona to Afganistan dwie godziny od Paryża” – żartuje Eric Zemmour.

Podczas tej rozmowy o imigracji ich więź szybko się rozpada. Zmęczony słuchaniem argumentów przeciwnika, które uważa za fałszywe, a zwłaszcza, że ​​ciągle mu przerywa, liderowi LFI coraz trudniej jest ukryć swój gniew.

Tak więc po pierwszej „pauzie”, która niczego nie zmienia, w końcu wpada w złość na swojego przeciwnika: „Uch! Ale cały czas mówisz!„Eric Zemmour nie ma jednak nic wspólnego z tą sprawą i nadal się kłóci. Co najbardziej denerwuje jego rozmówcę”. Nie miało znaczenia. No dalej, w porządku, w porządku, rozumiemy – powiedział, machając ręką, jakby próbował pozbyć się przemówienia kandydata.

do stania! ahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

Aby na stałe uciszyć przeciwnika, zostawia Jean-Luc Melenchon: „Do budy! Aaaaah, spokój, psie!” Sanie, których Eric Zemmour nie może przegapić. – Nie mówisz do mnie w ten sposób – odpowiedział natychmiast, bardzo zły. Lider La France Insoumise wyciągnął odpowiedź, a także podniósł głos: „Cóż, mówię, jak mi się podoba!”

Wtedy były felietonista CNews daje się ponieść jeszcze bardziej. Wskazując na swojego przeciwnika, krzyknął: „Nie mówisz tak do mnie, nie mówisz do mnie jak do psa! No, Melenchon?

Ale polityk nalegał na to i zadeklarował: „Wystarczy, że jesteś tym”, wystarczy mówić o takich ludziach. A jeśli nie jesteś szczęśliwy, możesz odejść!” Następnie Eric Zemmour również próbował użyć metafory psa, opisując swojego przeciwnika jako „szczekającego”.

READ  Bóg psot ujawnia tysiące twarzy w nowej serii Marvela zaprojektowanej specjalnie dla niego

Omówienie systemu emerytalnego

Zastępca Bouches-du-Rhône wyjaśnił: „Stworzyliśmy Kodeks Pracy i skróciliśmy czas pracy w ciągu dnia i roku, a potem w życiu. Doprowadziło to do wydłużenia oczekiwanej długości życia, która dziś spada. musi wrócić na emeryturę w wieku sześćdziesięciu lat”. . Eric Zemmour odrzuca system „rzeczywistej pensji dla nieaktywnych” i domaga się przejścia na emeryturę w wieku 64 lat.

Masz coś przeciwko niepełnosprawnym, których zauważyłeś

W przeciwieństwie do Diamitere na poziomie politycznym, dwaj kandydaci do Elizejskiego wkrótce doszli do punktu kulminacyjnego w niektórych swoich cechach fizycznych. Próbując wyjaśnić, dlaczego chciał obniżyć ustawowy wiek emerytalny do 60 lat, jego przeciwnik został przerwany przez prezesa La France Insoumise. — Czy ma pan inne, panie de la Palais? , obalił założyciela Partii Odbicia. – No, znowu jest! Co powiedziałeś? – odpowiedział Jean-Luc Melenchon. „Ale to sprawia, że ​​jesteś głuchy, co! Powiedziałem: Czy ma pan jeszcze kogoś, panie de la Palais?” Powtórz jego rozmowę.

Po długim okresie milczenia lider LFI wyraził niezadowolenie z tej uwagi, którą uznał za obraźliwą ze względu na swoją niepełnosprawność. „Jestem głucha od urodzenia. Zauważyłem, że jest coś przeciwko niepełnosprawnym– rzucił się do swojego przeciwnika, który następnie uśmiechnął się krzywo.

Miał na myśli Kontrowersje, które pojawiły się po obserwacjach Erica Zemmoura na temat dzieci niepełnosprawnych. Kandydat na prezydenta już mówi, że sprzeciwia się włączaniu dzieci niepełnosprawnych do tradycyjnych szkół,

Jestem głucha od urodzenia. Zauważyłem, że jest coś przeciwko niepełnosprawnym. Jesteś wulgarny i nienawidzisz wszystkich: muzułmanów, dzieci niepełnosprawnych. Powinieneś pomyśleć i użyć swojego mózgu, zanim zaczniesz mówić. #FaceABaba #AvecMelenchon pic.twitter.com/2SgYG6K7Zz

– Jean-Luc Melenchon (@JLMelenchon) 27 stycznia 2022

Polemista odpowiedział: „Cześć… Nie wycofujesz się z niczego. Demagoizm i wiesz o tym!” Jego przeciwnik odpowiedział: „Dla ciebie jesteś niegrzeczny i wulgarny. Nienawidzisz wszystkich, muzułmanów, upośledzonych dzieci, rodzin, które muszą zostać ponownie zjednoczone… więc zachowaj swoje notatki”. I na zakończenie: „Musisz pomyśleć. To, co masz pod włosami, to mózg. Taki jest jego cel”.

Masz obsesję na punkcie islamu

jeden wymiar Długa rozmowa o początkach FrancjiSkrajnie prawicowy kandydat konkluduje: „To Kościół katolicki jednoczy kraj, religia chrześcijańska”. Jean-Luc Melenchon broni się następnie, powołując się na króla Filipa IV z Le Bell, który sprzeciwiał się papieżowi. Wtedy król Francji powiedział do niego: „Oto król rozkazuje, a nie Kościół” – odpowiedział.

READ  Globalna platforma gotowości do sprzedaży Badania rynku, najnowsze metody szybszego tworzenia nowych produktów

„Po prostu nie lubisz Philippe’a Le Bella” — odpowiada Eric Zemmour. „Mówisz: to imam rozkazuje i kładziesz się przed imamem, panem Melenchonem”, kontynuuje, wygwizdując publiczność. „Masz obsesję na punkcie islamu”, ubolewa kandydatka zbuntowanej Francji, „Francja jest wynalazkiem swoich ludzi”.

16 grudnia Cyril Hanoun pobił wszystkie rekordy frekwencji z Face à Babaktóry gromadzi średnio ponad 2 miliony widzów, stając się najczęściej oglądanym programem w czasie największej oglądalności od czasu powstania TNT.