Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Facebook i Instagram usuwają konta potężnej amerykańskiej organizacji antyszczepionkowej

Firma macierzysta Facebooka i Instagrama, Meta, usunęła konta wpływowej amerykańskiej organizacji antyszczepionkowej Defending Children’s Health (CDH), kierowanej przez Roberta Kennedy’ego Jr., bratanka byłego prezydenta Johna Fitzgeralda Kennedy’ego.

„Usunęliśmy odpowiednie konta na Instagramie i Facebooku z powodu powtarzających się naruszeń naszych zasad dotyczących Covid-19”wyjaśnił, czwartek, 18 sierpnia, Aaron Simpson, rzecznik META.

Przeczytaj także: USA: TikTok zaostrza kontrolę treści politycznych przed wyborami w połowie kadencji

CDH, która krytykuje bezpieczeństwo szczepionek przeciwko Covid-19, oskarża Meta o nieprzestrzeganie jego prawa do wolności słowa i o popieranie amerykańskich władz ds. zdrowia.

„Facebook działa tutaj jako przedstawiciel kampanii rządu federalnego, aby uciszyć wszelką krytykę brutalnej polityki rządu”.Założyciel organizacji, Robert Kennedy Jr., kluczowa postać w American Galaxy Antifax, powiedział w komunikacie prasowym.

Galaktyczna antyszczepionkowa zatrzymana

Roszczenia CDH „setki tysięcy” Subskrybenci tych dwóch kont i udostępnili w swoim komunikacie prasowym zrzuty ekranu pokazujące usunięcie tych dwóch kont dla „mylna informacja”.

Według CDH, zakaz może być powiązany z pozwem, który organizacja wniosła przeciwko Meta w sądzie federalnym o cenzurę. Kanał YouTube CDH został usunięty we wrześniu 2021 r.

Meta, która jest regularnie krytykowana za rozpowszechnianie dezinformacji, od czasu wyborów prezydenckich w USA w 2020 r. próbuje odejść od treści politycznych i skupić się na wymianie między krewnymi a interesami społeczności.

Przeczytaj także: Nielegalna aborcja w USA: Facebook krytykowany za wymierzanie sprawiedliwości poprzez prywatne wiadomości

Świat z AFP

READ  Co najmniej 16 osób zostało rannych na stacji metra na Brooklynie po strzelaninie, podejrzewa się, że jest aktywnie poszukiwana