To kolejny krok w konflikcie między Brukselą a Warszawą o reformy polskiego sądownictwa. W Polsce nie ma dyscyplinarnego aspektu reformy sądownictwa” „Nie spełnia” Europejski Trybunał Sprawiedliwości (TSUE) orzekł w czwartek, 15 lipca, w orzeczeniu, które może nałożyć na Brukselę kary finansowe.
„Polska nie wywiązuje się ze swoich zobowiązań wynikających z prawa UE”, wzywa sąd. Zajęty przez Komisję Europejską w tym przypadku CJU. „Globalny kontekst głównych reform” Potwierdzone przez konserwatywny rząd nacjonalistyczny, który rządzi w Polsce od 2015 roku.
Europejski Trybunał Sprawiedliwości zaatakował w szczególności izbę dyscyplinarną polskiego Sądu Najwyższego, która według TSUE „Nie gwarantuje wszystkich gwarancji bezstronności i niezależności, w szczególności nie sprzeciwia się bezpośrednim lub pośrednim wpływom polskiej władzy ustawodawczej i wykonawczej”..
Decyzja zapadła dzień po tym, jak ten sam Europejski Trybunał nakazał Polsce zawieszenie wszystkich postępowań „Pokój moralny”. Jeśli Polska nie zastosuje się do tego, grozi jej sankcjami finansowymi.
Rzecznik rządu Piotr Mல்லller powtórzył w czwartek swoje stanowisko w sprawie Polski, wspominając „Odpowiedzialność organizacji sądownictwa”. Ten przystanek „Dowodzi niedoboru TSUE” I zaznacz „Próba wyrwania zdolności państw członkowskich” [pour les porter] Na poziomie UE”, skomentował w oświadczeniu w telewizji.
Według Brukseli środki podważające praworządność
Rząd partii Prawo i Sprawiedliwość (PIS) twierdzi, że potrzebne są reformy, aby uporać się z korupcją i zakończyć tradycję ery komunizmu w sądownictwie.
Jednak Komisja Europejska dąży do podważenia praworządności, traktując Polskę i Węgry jako europejskie standardy demokratyczne.
Polski Trybunał Konstytucyjny orzekł w środę w Brukseli, że nie ma żadnych środków tymczasowych Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości przeciwko reformom polskiego sądownictwa. „Nie spełnia” Do Konstytucji RP.
Krytycy rządu twierdzą, że ten ruch narusza prawo i porządek UE „Prawny polixit”. Były przewodniczący Rady Europejskiej Donald Dusk, lider opozycyjnej Platformy Obywatelskiej, oskarżył partię Baas. „Opuść UE”.
„Guru mediów społecznościowych. Bardzo upada. Wolny fanatyk kawy. Entuzjasta telewizji. Gracz. Miłośnik internetu. Nieskrępowany wichrzyciel.”
More Stories
Euro 2024: Holandia od tyłu pokonała Polskę w finale grupy C przeciwko Francji
W Polsce protest przeciwko wykorzystaniu sztucznej inteligencji w radiu
Polska zabiega o czasowe zawieszenie praw azylowych z UE