Europejska siatkówka mężczyzn: Porażka Czerwonych Smoków z Polską w 1/8 finału nie jest bezpodstawna

W pierwszej grupie, podobnie jak w drugiej, Belgia szybko oddała kontrolę Polsce, która po powiększeniu pierwszego prowadzenia ani razu nie przekroczyła dwóch punktów.

W trzecim secie smok zapalił się. Po podobnym początku pierwszych dwóch rund, utrzymali się w środku seta, zanim wykorzystali czas pieniężny na zwycięstwo w czwartej rundzie. To jednak ich nie uśmiechnęło, choć Belgia nadal prowadziła 20-19, zanim straciła sześć z ośmiu ostatnich punktów w meczu.

Red Dragons zajęli 4. miejsce w grupie A z 7 punktami za Włochami, Serbią i Niemcami. Udało im się pokonać Szwajcarię i Estonię i zapewnić sobie miejsce w 1/8 finału. Podobnie jak ich odpowiedniczki, Żółte Tygrysy (z Turcją), przegrały na tym etapie z pierwszym krajem w światowych rankingach.

Polska nadal jest w posiadaniu dwóch brązowych medali Mistrzostw Europy z rzędu – w 2019 i 2021 roku. Tytuł zdobyła w 2009 roku przeciwko Francji.

Wcześniej wieczorem Serbia (FIVB 9) pokonała Czechy (FIVB 19) w trzech setach: 25:21, 26:24, 25:21. W kolejnej rundzie, ćwierćfinale, Serbowie zmierzą się z Polakami. W pozostałych trzech meczach oprócz Słowenii i Ukrainy wezmą udział Włochy, Holandia, Francja i Rumunia.

READ  Biatlon | Soldier Hollow: Prasa zagraniczna mówi w równym stopniu o zwycięstwie Erica Perrota, co o błędzie Quentina Fillona-Milleta magazyn nordycki | Biathlon nr 1