Euro U16 kobiet: Bleuettes miażdżą Danię i mierzą się z Polską na ósmym miejscu

Francja U16 zakończyła pierwszy etap bez porażki, bardzo łatwo pokonując Danię (103-48). Les Bleuettes zmierzy się z Polską w 1/8 finału we wtorek po południu (17:15).

Trzy na trzy dla francuskiej drużyny kobiet U16. Później Grecja (+32) i Republika Che (+47), Dania nie miała większego wpływu na mistrzostwo i intensywność The Blues w pierwszej połowie (62-17), w tym 30-3 tylko w drugiej kwarcie.

Oprócz obrony (24 przechwyty), młode trio jest również bardzo skuteczne, zwłaszcza dzięki Clemensowi Collinowi (22 punkty do rzutu 6/10), Nell Anglomah (16 punktów na rzutach 7/10) i Dee Kleinte (15). . 7/11 punktów na strzały) i Inez Bidarch-Kranel (18 punktów na 8/16 strzałów).

Jako pierwsi w grupie D, podopieczni Arnauda Guppillotte zmierzą się we wtorek w 1/8 finału (śledźcie na kanale FIBA ​​YouTube, śledźcie na kanale FIBA ​​YouTube), nie wygrywając wszystkich trzech meczów z grupą C. Belgia, Łotwa i Portugalia.