Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Euro 2024: Polska wyeliminowana – niewidzialne wyjście Lewandowskiego z rynków wschodzących

Euro 2024: Polska wyeliminowana – niewidzialne wyjście Lewandowskiego z rynków wschodzących

HPodczas finału w Berlinie Polska wyobrażała sobie tę sytuację inaczej. Na trzy tygodnie przed prawdziwym finałem mistrzostw Europy w Berlinie (14 lipca) Robert Lewandowski wraz z spółką rozegrał finał na Stadionie Olimpijskim – z gorzkim wynikiem. Polska była pierwszym krajem, który odpadł z mistrzostw Europy. Podczas turnieju odbywającego się w Niemczech Robert Lewandowski nie oddał ani jednego celnego strzału na bramkę.

Porażka Polski z Austrią (1:3) oraz remisem Holandii i Francji w drugim meczu grupy D sprawiły, że wyjście Polski z mistrzostw Europy stało się pewne. Po dwóch porażkach Polacy wciąż mogą zremisować z Austrią (3 punkty), jednak w przypadku remisu o ostatecznej klasyfikacji, w przeciwieństwie do finałów Pucharu Świata, nie decyduje różnica bramek, ale bezpośrednie porównanie.

Polska jest już ostatnia w grupie. Nawet cztery z sześciu drużyn z trzecich miejsc awansują do 1/8 finału, a tylko jedna trzecia z 24 drużyn zostaje wyeliminowana. Jest łagodniej niż na mundialu, gdzie co drugi zespół wraca do domu po maksymalnie trzech meczach.

Polscy lekarze pracują do drugiej w nocy.

Prawdziwy szok przeżył Polska na sześć dni przed mistrzostwami Europy. Podczas treningu przeciwko Türkiye Lewandowski doznał lekkiego naderwania mięśnia. Napastnik opuścił pierwszy mecz mistrzostw Europy, który Polska nieznacznie, ale zasłużenie przegrała z Holandią (1:2) z powodu kontuzji.

Przeczytaj także

Polski zespół medyczny czasami pracował do drugiej w nocy, aby na czas dostarczyć gwiazdę zespołu. Wydawało się, że to szybki powrót do polskiej nadziei. Bramkarz Wojciech Szczęsny powiedział przed meczem: „Robert robi dużą różnicę. Austriacka drużyna nie będzie zadowolona z jego dostępności. To, że będzie na boisku, zmieni cały nasz styl, ale także styl przeciwnika”.

W formie, ale tylko na ławce rezerwowych

Ale sprawy potoczyły się inaczej. Początkowo Lewandowski zasiadał jedynie na ławce rezerwowych w meczu z Austrią. Trener reprezentacji Polski Michał Probies uzasadnił tę decyzję słowami: „Wiedzieliśmy, że to będzie bardzo intensywny mecz. „Wspólnie zdecydowaliśmy, że 90 minut to za mało”. Zamiast tego Lewandowski działał na ławce rezerwowych i kilkakrotnie rozmawiał z Probersem oraz sztabem szkoleniowym.

Trener reprezentacji Roberts zastępuje swojego super-jokera Lewandowskiego

Trener reprezentacji Roberts zastępuje swojego super-jokera Lewandowskiego

Źródło: AP/Peter Gosek

Godzinę później polski numer 9 został zastąpiony głośnymi brawami polskich kibiców obecnych na Stadionie Olimpijskim. W swojej pierwszej akcji otrzymał żółtą kartkę za uderzenie łokciem Philippa Lienharta w pojedynku. To była jedyna scena, w której Lewandowski był naprawdę w centrum uwagi. Była gwiazda Bayernu wykonała tylko 11 ruchów piłką, z których żaden nie znalazł się w polu karnym przeciwnika. Kiedy wyjeżdżała z Polski, jej najlepsza przyjaciółka pozostała niewidzialna.

READ  Xbox Game Pass przyciąga różnorodnością i natychmiastowym dostępem do nowej zawartości | Xbox One

Przedstawiciele Lewandowskiego spotykają się, a on nie

O ile Polska podczas ataku zachowywała się nieszkodliwie i przypadkowo, o tyle Austria była pod wrażeniem jej bezpośredniego ruchu w kierunku bramki. Lewandowski widział, że Christoph Baumgartner (66) i Marko Arnautovic (78/rzut karny) rozstrzygnęli mecz.

Tutaj znajdziesz treści z Instagrama

Aby oglądać treści osadzone, wymagana jest Twoja odwołalna zgoda na przesyłanie i przetwarzanie danych osobowych, ponieważ dostawcy treści osadzonych wymagają tej zgody jako zewnętrzni usługodawcy. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Ustawiając przełącznik w pozycji „Wł.”, zgadzasz się na to (z możliwością odwołania w dowolnym momencie). Obejmuje to także Twoją zgodę na przekazanie niektórych danych osobowych do państw trzecich, w tym do Stanów Zjednoczonych, zgodnie z art. 49 ust. 1 lit. a) RODO. Możesz znaleźć więcej informacji na ten temat. Możesz odwołać swoją zgodę w dowolnym momencie, korzystając z przełącznika prywatności znajdującego się na dole strony.

Nie ma co się zastanawiać, czy Polska poradziłaby sobie lepiej z nieformalnym Lewandowskim. Ponieważ był dobrze reprezentowany, przynajmniej liczebnie. Rezerwowy napastnik Adam Buksa strzelił gola w meczu z Holandią, zaś drugi reprezentant Lewandowskiego i były zawodnik Herthy Krzysztof Piątek strzelił gola w meczu z Austrią.

Coach Probers nie przyjął żadnych hipotez, a jedynie skomentował: „Z perspektywy czasu zawsze jesteś mądrzejszy”. W przypadku Polski ta zapowiedź mistrzostw Europy przychodzi za późno.

#Polska #matura #niewidzialny #Lewandowski #na #rynkachwschodzących
1719016561