Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Erdogan opisuje Netanjahu jako „rzeźnika Gazy”, a uwalnianie zakładników trwa

Erdogan opisuje Netanjahu jako „rzeźnika Gazy”, a uwalnianie zakładników trwa

  • Wojna między Izraelem a Hamasem wybuchła w wyniku bezprecedensowego ataku palestyńskiego ruchu islamskiego 7 października na terytorium Izraela ze Strefy Gazy.
  • W odpowiedzi Izrael poprzysiągł „unicestwienie” Hamasu, bezlitośnie zbombardował oblężony obszar, na którym zgromadziło się 2,4 miliona Palestyńczyków, i 27 października rozpoczął operację lądową.
  • W środę uwolniono dwóch nowych rosyjskich zakładników, a prezydent Turcji Erdogan nazwał Benjamina Netanjahu „rzeźnikiem Gazy”.

dzisiejsze wiadomości

Hamas z zadowoleniem przyjmuje „wysiłki” Władimir Putin Dwóch rosyjskich zakładników przetrzymywanych w Gazie zostaje uwolnionych. Yelena Trupanov, lat 50, i Irena Tati, lat 73, spotykają się w biurze izraelskiego premiera Benjamina Netanjahu, który ma więcej pewności siebie i zdał egzamin Hamas au Comité International de la Croix-Rouge (CICR), aby potwierdzić Ruch islamski w przeszłości – oświadczenie.

Niedziela, Hamas uwolnił już Rona Krivoya, izraelsko-rosyjskiego zakładnika, w podziękowaniu za „wsparcie prezydenta Rosji dla sprawy palestyńskiej”. Telewizja egipska potwierdziła, że ​​dwie uwolnione kobiety przybyły do ​​Egiptu przez przejście w Rafah.

Dzisiejszy numer

10 miesięcy. Omar Safir Bebas reprezentował najmłodszego z porwanych zakładników. W środę armia izraelska oświadczyła, że ​​„weryfikuje” oświadczenie Palestyńskiego Ruchu Islamskiego podniecenie, wraz ze śmiercią dziesięciomiesięcznego dziecka, najmłodszego zakładnika porwanego 7 października oraz jego matki i 4-letniego brata. Armia oświadczyła w oświadczeniu, że „weryfikuje autentyczność informacji”, a jej przedstawiciele rozmawiali z rodziną Bibasów. „Odpowiedzialność za bezpieczeństwo wszystkich zakładników w gangu Gaza Odpowiedzialny jest Hamas, który naraża życie zakładników, w tym dziewięcioro dzieci. Hamas musi je natychmiast zwrócić.”

Zdanie dnia

Netanjahu zapisał się teraz w historii jako rzeźnik z Gazy.

To są słowa tureckiego prezydenta Erdogana W stronę premiera Izraela Benjamina Netanjahu. I to nie wszystko. Głowa państwa oszacowała, że ​​Netanjahu „zagraża bezpieczeństwu narodu izraelskiego, a także bezpieczeństwu wszystkich Żydów, podżegając do antysemityzmu poprzez morderstwa, które popełnił w Gazie”.

Prezydent Turcji zdecydowanie bronił sprawy palestyńskiej i poparł sprawę Hamasu w obliczu wzrostu liczby ofiar palestyńskich w Strefie Gazy w wyniku izraelskich represji po śmiertelnym ataku przeprowadzonym przez ruch islamski 7 października, w wyniku którego zginęło 1200 osób w Izraelu. Większość z nich to cywile.

READ  „Zmiażdżyli mnie karabinem maszynowym”… Przerażające zeznanie Eleny, że rosyjscy żołnierze zgwałcili

Prezydent państwa tureckiego Izrael był wielokrotnie opisywany jako „państwo terrorystyczne”.Wierząc, że Hamas to „grupa wyzwolicieli chroniąca swoją ziemię”.

Dzisiejszy trend

Oficjalnie rozejm między Hamasem a Izraelem ma zakończyć się w czwartek. Jednak źródło bliskie Ruchowi Islamskiemu podało, że ten „zgodził się przedłużyć rozejm o cztery dni”. Trzy kraje uczestniczące w mediacji (Egipt, Katar i Stany Zjednoczone) pracują nad osiągnięciem trwałego zawieszenia broni.

Szef amerykańskiej dyplomacji Antoni Blinken Oczekuje się również, że Izrael podejmie próbę przedłużenia rozejmu, co również doprowadzi do uwolnienia nowych zakładników. Źródło bliskie Hamasowi ogłosiło w środę wieczorem, że Nowa grupa izraelskich zakładników została przekazana Czerwonemu Krzyżowi.

Od piątku każdego wieczoru Hamas wypuszcza w Strefie Gazy około dziesięciu izraelskich zakładników, wszystkie kobiety i dzieci. Dla kontrastu, z izraelskich więzień wychodzi trzykrotnie więcej więźniów palestyńskich, w tym kobiet i młodzieży poniżej 19 roku życia.