Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Emmanuel Macron i Marine Le Pen, dwaj prekursorzy ich lepszego zrozumienia

Wysłano 21 kwietnia 2022 11:33Zaktualizowano 21 kwietnia 2022 o 16:23

Oprócz czasami ostrych słów używanych podczas debaty między dwiema rundami, są słowa, które opowiadają historię, tożsamość, podróż i wartości każdego kandydata. Oto antologia pozwalająca zrozumieć różnice między Marine Le Pen a Emmanuelem Macronem. Szybkie dekodowanie w formie alfabetu.

Podkład Emmanuela Macrona

Amins – Choć urodził się w stolicy Pikardii, Emmanuel Macron ma trudności z pozbyciem się tytułu „paryskiego” prezydenta.

Brigitte – on jest „Mówi dużo o wszystkim” Z żoną zawsze u boku. Ale za kulisami „Nie wtrącaj się w politykę”tak jak mówisz.

kryzysy – Żółte kamizelki, Covid, Ukraina… Kryzys wywrócił do góry nogami okres pięciu lat.

prosty Pochodzący z centrolewicy Emmanuel Macron został szybko oskarżony o prawicową politykę.

W tym samym czasie Motywem przewodnim kampanii 2017 omal nie stała się marka na okres pięciu lat.

piłka nożna – Uwielbia najpopularniejszy sport we Francji, kibicuje Olympique Marsylia i nie waha się nosić własnych strun, jak to miało miejsce w październiku w Poissy, gdzie zdobył rzut karny.

wielka rozmowa – Jego hazard po żółtych kurtkach. Podczas tych wielogodzinnych spotkań z burmistrzami imponuje znajomością akt. Genialna intuicja czy proces komunikacji?

bohater – Postawił ich jako modele, od żandarmów Arnauda Beltrame’a po zabitych żołnierzy w Mali, przechodzących obok strażaków w Notre Dame. Nawet Johnny Hallyday, „Francuski bohater”.

odbicie Ich głos jest kluczem do drugiej tury. Aby im zaimponować, cytaty „Wspólna przyszłość”co jest motto Jeana-Luca Melenchona i obiecuje pięcioletni mandat środowiskowy.

Młodzież – wybrany w wieku 39 lat, najmłodszy prezydent VI Jednak Republika walczyła o pozyskanie młodzieży, która była rozczarowana redukcją APL i prokrastynacją klimatyczną.

kooler Alexis Koehler, prawa ręka już w Percy, był jego wszechmocnym bliźniakiem w Elysee. Większość plików przechodzi przez to Prawa półkula od prezydenta.

LREM La République en Marche została utworzona w 2016 roku i poniosła serię porażek wyborczych, z wyjątkiem wyborów europejskich. Wybrani urzędnicy żałują, że poświęca mu tak mało uwagi.

manu– Jak się masz, Manu? Rok po jego wyborze dzwoni do niego znajomy nastolatek. sucha odpowiedź: Prezydent zadzwonił do mnie. » Chce przywrócić autorytet pracy, ale wzmacnia swój wizerunek.

READ  Xperi przejmuje Vewd Software

Matka Boska 15 kwietnia 2019 r., gdy nagrywał przemówienie mające stłumić gniew Żółtych Kamizelek, katedra zapaliła się. Trudno było uratować. Śmiały zakład: odbudować go w pięć lat.

koszty operacyjne Wśród operacji wojskowych za granicą priorytetem jest walka z terroryzmem w Sahelu. W końcu został zmuszony do wycofania sił francuskich z Mali, które stały się wrogie ich istnieniu.

bogata głowaTa etykieta wciąż mnie boli., przyznał. Nie udało mu się pozbyć tego wizerunku, który tkwił w nim od czasu częściowego zniesienia sił bezpieczeństwa wewnętrznego.

Bez względu na koszt – To jest jego motto związane z kryzysem Covid dla ” Chronić „ Francuzi podczas pierwszego porodu. Kosztował prawie 35 miliardów euro przed odłączeniem latem 2021 roku.

Wstecz Temat masowego odrzucenia „Matka wszystkich reform” Został pochowany w 2020 roku podczas pierwszej rezerwacji. Ożywił go w swoim programie, ale musiał stonować swój projekt w świetle nowej krytyki.

SarkozyZagłosuję na Emmanuela Macrona : Były prezydent położył kres fałszywemu napięciu 12 kwietnia, po pięcioletnim okresie przyjaznych stosunków, jak wiele odniesień do prawicowych wyborców.

” Przejdź przez ulicę „ – Dźwięk ugryzień? Zapewnia nas, że nie zrobi tego ponownie. Emmanuel Macron kilkakrotnie popełnił swój sprzeciw, bez większego efektu, o czym świadczą jego słowa.

Unia Europejska – Poświęcił jej dużo energii: Unia Europejska jest sercem jego polityki, jego znakiem rozpoznawczym i kluczem, jak mówi, do suwerenności Francji.

pionowy – Ciężka wina dla tych, którzy odciągają go od niektórych jego zwolenników. Jego autorytarny wizerunek jest obecny we wszystkich sondażach. Podczas swojej kampanii obiecał zmienić swoje postępowanie.

wok„Nienawidzę Wookiego” : Emmanuel Macron kategorycznie potępił tych, którzy chcą „Demontaż posągów”który wzywa do „Spójrz na historię w twarz”.

Xi Jinping Jednym z jego celów była poprawa relacji z prezydentem Chin. Obiecał nawet odwiedzać Chiny co roku. Kryzys Covid temu uniemożliwił.

YOUTUBE – Od 2017 roku obstawianie w sieciach społecznościowych. Zwłaszcza YouTube, kiedy komicy McFly i Carlito zaprosili do Pałacu Elizejskiego.

Zełenski – Jest pierwszym komikiem, który gratuluje wybranemu prezydentowi Ukrainy w 2019 roku. Odkąd Rosja zaatakowała jego kraj, dzwoni do niego kilka razy w tygodniu. Ale był mocno krytykowany za odmowę potępienia ludobójstwa.

READ  Analiza wzrostu globalnego rynku centrów rozrywki domowej i wewnętrznej

Podkład Marine Le Pen

Anty-Macron Marine Le Pen chce zebrać przeciwników ustępującego prezydenta ze wszystkich środowisk.

Bardilla Młody i wierny Jordan Bardella objął dowództwo Armii Królewskiej podczas kampanii Marine Le Pen.

kot Ujawniając swoją pasję do kotów, Marine Le Pen stonowała swój wizerunek. „Kto byłby podejrzliwy wobec kotki?”zapytaj Fundację Jaurès.

demontaż W ostatnich latach Marine Le Pen nadal poprawiała swój wizerunek, częściej się uśmiechając i skupiając swoją kampanię na sile nabywczej. Dla Emmanuela Macrona wyzwaniem jest ponowne demonizowanie kandydata GOP.

turbiny wiatrowe Chcesz zatrzymać i zdemontować projekty pod koniec ich życia. Turbiny wiatrowe są odpadem ekonomicznym i środowiskowym.tak jak mówisz.

front republikański„słaby”I ” Niewystarczający „I „zużyty”Front Republikański w 2002 r. przeciwko jej ojcu, aw 2017 r. przeciwko niej, zaatakował flankę.

żółte kurtki – Relacja kandydata jest sprzeczna w stosunku do tej rewolucji. Mówi, że ich popiera, ale odmawia ogólnej amnestii. Według sondażu przeprowadzonego po rundzie głosowało na nią 44% „żółtych kamizelek”.

Henin Beomun – Twierdza „Marini”, miasto dało znaczną większość Marine Le Pen w 1Werset Runda z 51,32% głosów. W tej gminie nadal głosuje członek Pas de Calais.

imigracja Po wyborach Marine Le Pen planuje przyjąć ustawę w referendum „Priorytet Krajowy”.

Jane Marie Marine Le Pen przyznaje się do swojego istnienia „tysiąc różnicy” Z ojcem, który mimo to ją wspiera. Planowałem go zaprosić do Pałacu Elizejskiego podczas jego wirtualnej intronizacji na tronie.

Kreml – Pożyczka od rosyjskiego wierzyciela, spotkanie z Władimirem Putinem, strategiczne zbliżenie z Rosją: bliskość Armii Krajowej do Kremla, denuncjowana przez jego przeciwników.

BIA W poszukiwaniu głosów Marine Le Pen próbowała zebrać wyborców Jean-Luca Mélenchona. Jeśli osądzisz, że niektórzy buntownicy są „Islamscy lewicowcy”każdy „Nie są na tej linii”Kłóciłem się.

M Francja To hasło kampanii 2022.

Naród -przychylny „Europa Narodów” W przeciwieństwie do europejskiej suwerenności, której bronił Emmanuel Macron, Marine Le Pen chce zbliżyć się do węgierskiego i polskiego modelu.

READ  Porada doradcy: Sezon 1 — Recenzja

Olaf Europejski Urząd ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych (OLAF) oskarżył czterech byłych członków Parlamentu Europejskiego ze skrajnej prawicy, w tym Marine Le Pen, o niewłaściwe wykorzystanie prawie 620 000 euro publicznych pieniędzy.

siła nabywcza – Temat nr 1 kampanii Marine Le Pen, obejmujący zestaw działań, takich jak obniżenie podatku od wartości dodanej na produkty energetyczne z 20% do 5,5% oraz usunięcie go z koszyka 100 podstawowych artykułów pierwszej potrzeby.

Codziennie Kandydat ma wyrzec się oskarżonych dziennikarzy programu telewizyjnego ” zabawa „ nie z „Informacja”.

Referendum Marine Le Pen obiecała, że ​​referendum stanie się podstawą jej demokratycznego sprawowania władzy. W szczególności chce wdrożyć referendum w sprawie inicjatywy obywatelskiej (RIC).

system – Marine Le Pen uważa, że ​​zniekształcenie jej wizerunku jest spowodowane przez ” system „ Media i polityka ” przerażony „.

atut – Marine Le Pen w 2017 roku nie spotkała się z byłym prezydentem USA, ówczesnym symbolem sukcesu populistów. W 2022 roku Ericowi Zemmourowi udało się wreszcie porozmawiać przez telefon z byłym prezydentem USA.

Ukraina – Potępiła rosyjską inwazję na Ukrainę i wolała przyjąć ukraińskich uchodźców. Odmówiono jej jednak wjazdu do kraju w styczniu 2017 r. za poparcie dla aneksji Krymu przez Rosję.

bariera – Marine Le Pen chce uniemożliwić noszenie zasłony w miejscach publicznych, ukarając go grzywną.

wok – zadeklarowała się Przeciw wokizmowi i przeciw wszelkim „dekonstrukcjom”.

ksenofobia – Gość BFMTV w 2021 roku, Marine Le Pen zaprzeczyła, jakoby była rasistką i ksenofobią, biorąc za przykład swoją popularność za granicą. Potknięcie przyniosło mu lawinę zielonego drewna.

yang Jego starsza siostra, Jan, wspierała Erica Zemmoura w Elysee, podobnie jak jego siostrzenica (i córka Jan) Marion Marechal. Mimo to Marine Le Pen może liczyć na wsparcie swojej starszej siostry Marie Caroline i jej ojca.

brzęczyk Skrajnie prawicowy polemista i jego antyislamska retoryka pozwoliły kandydatowi Frontu Narodowego na przeorientowanie się. Mając bardzo ostre słowa, Eric Zemmour w końcu wezwał do głosowania na nią w drugiej turze.