Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Emerytowany oficer umiera na chorobę wściekłych krów po pracy w laboratorium prionów

Jego sprawa spowodowała zawieszenie pracy we francuskich laboratoriach publicznych w lipcu ubiegłego roku. Emerytowany agent laboratoryjny w Tuluzie pracujący na prionach zmarł 4 listopada Choroba Creutzfeldta-Jakoba (MJC), jedna z najczęstszych chorób prionowych, znana jako „choroba szalonych krów”. Odsłonięty najpierw przez CGT, a następnie przez naukowiecSmutną wiadomość potwierdził we wtorek AFP Narodowy Instytut Badawczy Rolnictwa, Żywności i Środowiska (INRAF).
INRAE) który zawiera plik
Wspólna Jednostka Badawcza W Toulouse National Veterinary School (ENVT), w której pracował emeryt.

Choroba Creutzfeldta-Jakoba jest rzadka i charakteryzuje się szybką i śmiertelną degeneracją ośrodkowego układu nerwowego. Może mieć pochodzenie sporadyczne (losowe), najczęstszą formę, pochodzenia genetycznego lub ostatecznie zakaźną po zakażeniu.

Wewnętrzne badanie laboratoryjne

Okres zawieszenia badań prionowych przedłużono w październiku do końca roku. Laboratoria powinny mieć możliwość ponownej oceny wszystkich stosowanych przez nie środków bezpieczeństwa, a także wydawania przez misję inspekcyjną zaleceń w tej sprawie.

We Wspólnym Laboratorium INRAE-ENVT przeprowadzono wewnętrzne dochodzenie w celu zebrania informacji na temat warunków pracy i potencjalnych źródeł narażenia na ten emerytowany czynnik, który identyfikuje INRAE. Jego śmierć jest drugą w swoim rodzaju. A asystent inżyniera zmarł w 2010 roku podczas eksperymentu z chorobą w 2019 roku.

READ  Przeciwciało zdolne do promowania rozwoju nowotworów