Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Elnet, siłą napędową poprawy stosunków między Izraelem a Polską. – Dolina Izraela

Polska delegacja parlamentarna przebywała w Izraelu w celu przywrócenia „ Ciepłe stosunki dyplomatyczne Między dwoma krajami. To pierwsza tego typu wizyta w ciągu ostatnich czterech lat.

13-osobowa delegacja, z której wszyscy są członkami Parlamentarnej Grupy Przyjaźni Polsko-Izraelskiej, spotkała się w poniedziałek z prezydentem Izraela Izaakiem Herzogiem, a we wtorek odwiedziła Kneset. Wyrazili chęć przywrócenia Grupy Przyjaźni Polsko-Izraelskiej w Knesecie.

Wizyta w Izraelu i spotkanie z prezydentem Izaakiem Herzogiem były bardzo ważnym i pozytywnym momentem i mam nadzieję, że będzie to początek nowego okresu poprawy stosunków między Izraelem a Polską”.powiedziała polska senator Beata Małecka-Libera, która przewodniczyła delegacji.

Delegacja spotkała się również z Narodowym Urzędem Zarządzania Kryzysowego izraelskiego Ministerstwa Obrony, odwiedziła szpital Rambam i północne granice Izraela.

Wyjazd został zorganizowany przez ELNET (European Leadership Network), organizację pozarządową działającą na rzecz wzmocnienia relacji między Europą a Izraelem.

Siedem miesięcy temu ambasador Izraela w Polsce Yaakov Levin złożył listy uwierzytelniające na ręce polskiego prezydenta Andrzeja Dudy. Akt, który pozwolił obu krajom na przywrócenie stosunków dyplomatycznych między nimi.

Eliran Cohen dla Israel News

READ  Niemożliwe równanie dla Europy?