Eliminacje do Mistrzostw Świata 2023 – 10-0: Libijska drużyna stworzyła atmosferę kartą, hat-trickiem Marie Antoinette Catuto

Nie był to wyczyn Ulissesa, ale zadanie zostało wykonane. Francuski zespół kobiet był trudny w piątek wieczorem w Patras w meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Świata 2023 w Grecji (0-10). Napastniczka Paris Saint-Germain Marie Antoinette Catuto była bardzo widoczna i strzeliła swojego pierwszego hat-tricka na niebiesko. Wendy Renard, nowy kapitan, wykorzystał okazję, aby strzelić swojego 29. gola w blokadzie przeciwko bardzo ograniczonej drużynie greckiej, z rzutem karnym w późnym meczu.

Pierwszy okres jest zbyt łatwy dla niebieskich

Mecze towarzyskie (F)

Les Bleues kończy się prestiżowym zwycięstwem

06/10/2021 o 20:50

W starciu z młodą grecką drużyną i zajmując dopiero 64. miejsce w rankingu FIFA, zawodnicy Corinne Deacon nie dawali odetchnąć przeciwnikom. Po pierwszym lobowanym i sprytnym podaniu Soukainy Kerchaoui, które zostało zablokowane przez słupek (10), The Blues zdobyli bramki w obronie Helen, co podwoiło błędy strzeleckie.

Po 25 minutach francuska drużyna narodowa prowadziła już 4:0, dzięki osiągnięciom Amal Magri i Grace Giroud oraz podwójnemu golowi Katoto (w tym gola z tyłu dla Latife Karchaoui), czwartego na poziomie międzynarodowym, już 22-letni młody paryski napastnik. Gol u siebie greckiej obrończyni Marii Balamy (30) i kolejny gol Giroux (40) zakończyły pierwszą połowę, gdy Pauline Perod Magnin zagrała tylko jedną piłkę, a niedokładne podanie Vasilikiego Gianaki zostało po cichu rzucone w jego pole bramkowe przez Bramkarz Juventusu. (23).

Świętuj Katoto i Karachaoui

7-0 w drugiej połowie, wynik końcowy wyraźnie. Co, dla trenerki Corinne Deacon, wypróbować inne formaty gry, z wejściem do gry i drugim wyborem Kési Bossi, najbardziej obiecującego napastnika Stade de Reims. Jaka jest radość duetu Karchaoui – Katoto, z nową asystą byłego Fenotte Lyonnaise dla jej koleżanki z PSG (53. miejsce). Pierwszy hat-trick z Francuzką Marie Antoinette Katoto, która z większą dokładnością potrafiła nawet strzelić czwartego gola, marnując piłkę z prawej strony przed greckim bramkarzem (56. miejsce).

READ  W Rosji kotowi udało się przewidzieć zwycięzców

Krótko po wejściu do meczu napastniczka Bayernu Monachium Vivian Asse, z ładną płasko lewą nogą, zaserwowała świeży serwis od Sakiny Kerchaoui, pozostawionej samotnie przez cały mecz przez greckiego przeciwnika (65. miejsce). Wendy Renard świętowała powrót opaski kapitana swoim 29. golem w 126 meczach międzynarodowych (90+2) w karnym, który był decydujący dla podniesienia morale Grecji. Grecja była tylko wielką przeszkodą. We wtorek wieczorem zobaczymy, czy Słowenia, która gości Francję w małym miasteczku Morska Sobota, będzie jednym z nich.