Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Electronic Arts planuje zmienić nazwę gry w piłkę nożną „FIFA”

Wydawca gier wideo zapozna się z umową dotyczącą praw do nazwy swojej popularnej gry z FIFA.

Artykuł autorstwa

opublikowany

czas czytania : 1 minuta.

Amerykańskie wydawnictwo Electronic Arts ogłosiło w czwartek 7 października, że ​​„Wycofać się„Zgoda na prawa do nazwy” Jego gra wideo „FIFA”. z Zarządem Międzynarodowego Związku Piłki Nożnej. W 2020 roku była najlepiej sprzedającą się grą wideo w Europie, sprzedając 1,3 miliona egzemplarzy w samej Francji.

“W przyszłości studiujemy (…) pomysł zmiany nazwy naszych meczów piłkarskich. Oznacza to, że dokonujemy przeglądu naszej umowy dotyczącej praw do nazw gier z FIFA, która jest odrębna od wszystkich innych oficjalnych licencji i partnerstw na świecie futbolu”Cam Webber, prezes EA Sports, powiedział w oświadczeniu.

Niekwestionowany lider gatunku dzięki swoim licencjom (prawdziwe nazwiska graczy, drużyn, stadionów…), “FIFA” jest rozwijana corocznie przez Electronic Arts od 1993 roku. Jej najnowsza wersja “FIFA 22” została wprowadzona na rynek początek października.

Jego rywal, japoński wydawca Konami, zdecydował się porzucić nazwę „Pro Evolution Soccer”, ukochaną serię z lat 2000, ale podupadającą od prawie piętnastu lat, na rzecz „eFootball” dla własnych symulacji. Ta ostatnia, która jest teraz dystrybuowana za darmo, aby lepiej konkurować z produkcją Electronic Arts, była rozczarowana, gdy została uruchomiona pod koniec września, a gracze powoływali się na jej błędy i „straszną” grafikę.

READ  Starfield: Todd Howard podaje więcej szczegółów na temat kosmicznej gry RPG Bethesdy