Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ega Świątek opisuje komentarze Amelie Mauresmo jako „rozczarowujące”

Numer jeden na świecie Iga Świątek określiła komentarze dyrektorki French Open Amelie Mauresmo jako „rozczarowujące” Mauresmo, podczas której rozmawiała z mediami w ubiegłą środę, podczas której zapytano ją, czy kobiety nie grają w nocnych meczach.

W ciągu pierwszych 10 dni na wieczorną sesję zaplanowano tylko jeden mecz kobiet. Kiedy Mauresmo odpowiedziała na to pytanie, powiedziała, że ​​mężczyźni są bardziej atrakcyjni dla widzów i dlatego po prostu dają widzom to, czego chcą.

„W erze, w której jesteśmy teraz – i jako kobieta, jako była zawodniczka, nie czuję się nieswojo ani niesprawiedliwie, mówiąc to – jest więcej ogólnej atrakcyjności i atrakcyjności dla meczów mężczyzn” – wyjaśniła przemawiając Amélie Mauresmo. zjawisk publiczności dla RG.

Świątek wycofuje komentarze Mauresmo

Świątek, nowa twarz kobiecego tenisa, określił komentarze trenera Rolanda Garrosa jako rozczarowujące i zaskakujące.

„Och, to trochę rozczarowujące i zaskakujące, ponieważ była również w WTA. Ale cóż, prawda jest taka, moim zdaniem, dla każdego gracza bardziej odpowiednie jest granie o zwykłej porze, ale jestem pewien, że Swatic powiedział: Celine Mosab Abed: „Chcę się dobrze bawić i pokazywać mój najlepszy tenis w każdym meczu”.

– Więc ze swojej strony zawsze skupiam się w ten sam sposób, kiedy muszę grać, bez względu na to, czy sesja jest w dzień, czy w nocy. Ale tak, to trochę rozczarowujące – kontynuował Świątek.

Swatik pokonał Jessicę Pegulę 6:3 6:2 i zakwalifikował się do półfinału French Open, a następnie pokonał Darię Kasatkinę, by zająć swój finałowy mecz z Amerykaninem Coco Gauff.

Świątek nadal dominuje w Roland Garros, ponieważ wygrała swoje ostatnie 35 meczów. Mistrzyni Polski nie przegrała meczu od połowy lutego, a do zdobycia drugiego tytułu wielkoszlemowego dzieli go tylko jedno zwycięstwo.

READ  Przepraszam Ruperta Grinta

Należy pamiętać, że Świątek, który w miniony wtorek skończył 21 lat, zdobył swój pierwszy tytuł wielkoszlemowy na Roland-Garros w 2020 roku.