Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

ECOWAS zawiesza fundusze w swoich fundacjach

Wspólnota Gospodarcza Państw Afryki Zachodniej, która odbyła się w niedzielę, zadecydowała o tej karze w następstwie nowego zamachu stanu w kraju. Mali apeluje o powołanie premiera ze społeczeństwa obywatelskiego.

W niedzielę prezydenci afrykańscy ponownie spojrzeli na stan Mali. Wspólnota Gospodarcza Państw Afryki Zachodniej (ECOWAS), organ regionalny, zwołała nadzwyczajny szczyt w Ghanie, aby spróbować znaleźć zadowalające rozwiązanie. O nowy zamach stanu, który wstrząsnął krajem. W niedzielę przywódcy ostatecznie zdecydowali o zawieszeniu Mali we wspólnych instytucjach w odpowiedzi na niedawny podwójny pucz armii malijskiej.

«Po długich dyskusjach szefowie państw i rządów zdecydowali o zawieszeniu członkostwa Mali w instytucjach Wspólnoty Gospodarczej Państw Afryki Zachodniej (ECOWAS).„A”Wezwij do natychmiastowego powołania premiera społeczeństwa obywatelskiegoWedług komunikatu prasowego wydanego po ich spotkaniu.

W miniony poniedziałek w Mali wiceprezydent pułkownik Asimi Gota wydał nakaz aresztowania szefa okresu przejściowego Bah Ndawa i premiera Mukhtara Ouaniego. Wybrał dwóch mężczyzn.ZrezygnowaćDwa dni później, kiedy byli jeszcze w rękach spiskowców puczu. Następnie Asimi Guetta ogłosił się szefem transformacji.

W wywiadzie dla Niedzielna gazetaEmmanuel Macron, który już potępił, podobnie jak Unia Europejska ”.Niedopuszczalny zamach stanu», Wyraził swoją irytację i ostrzegł Mali i ECOWAS. Jego kraj „Nie pozostanie u boku kraju, w którym nie ma już demokratycznej legitymacji ani przemian », Zagrożony.

READ  Holendrzy, mistrzowie świata pod względem wielkości, kurczą się