Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dzisiejszej nocy może nastąpić niezwykła burza gwiezdna!

Dzisiejszej nocy może nastąpić niezwykła burza gwiezdna!

Będziesz również zainteresowany


[EN VIDÉO] Jaki jest winowajca?
Skąd oni przyszli? Jak wielu ich jest? Ich nazwa pochodzi od greckiego słowa komêtês, które oznacza „włochaty”. W Japonii nazywa się je „gwiazdowymi miotłami”. Wiele imion, które odnoszą się do ich twarzy, bardzo różni się od gwiazd świecących na niebie. Poznaj je w filmie!

Jest deszczspadające gwiazdy Co miesiąc mniej lub bardziej intensywnie. Bez wątpienia najbardziej znany PerseidyAktywny każdego lata w okresie wakacyjnym cieszy wielu swoich obserwatorów w szczytowym okresie 12-13 sierpnia o około 100 meteoryty średnio na godzinę (ze szczytami 120 lub 140). mniej znany, Bliźnięta, w grudniu jest również bardzo hojny. Jeśli chodzi o te ogłoszone 31 maja, zwane tau Herculides (τ-Herculides), i zazwyczaj niezbyt aktywne, w tym roku mogą prześcignąć wszystkie inne meteoryty o 1000 godzin. Tym bardziej, jeśli przepowiednie się spełnią. Nigdy więcej o tym nie mówić spadająca gwiazda deszczuAle Burza Spadające gwiazdy!

Jak wytłumaczymy tę nagłą burzę spadającej gwiazdy?

Jednak mądrze jest mówić o tym w trybie łączącym. Prognozy oparte są na dwóch badaniach Solidny Od badaczy, których modele zgadzają się, że w 2022 roku Ziemia napotka na swojej orbicie kilka strumieni zbierających się na niej gruzu Kometa 73P / Schwassmann-Wachmann 3 (The kometa 73P, w skrócie) depcze po piętach po rozpadzie w 1995 roku. głupcy Co powiększa scenę.

„Nasze prace wskazują, że dżet wyrzucony podczas przełęczy w 1995 r. napotka Ziemię 31 maja 2022 r., ze szczytem wyśrodkowanym na 05:01 UTC (07:01 czasu paryskiego), podobnie jak w poprzednich badaniach” Napisane przez Jeremy’ego Vaubillona z IMCCE.

Czym dokładnie jest gwiazda? Odpowiedź jest z Frankiem Minnantem na Futura in the Stars. © Futura

Ta kometa powraca co 5,4 roku.orbitalny) od 1930 roku, kiedy jego odkrywcy spodziewali się, że będzie bardzo fajny. W końcu byli rozczarowani, a późniejsze obserwacje wskazywały, że wydłużony kształt ich jąder był wynikiem fragmentacji. W każdym razie tak się stało w 1995 roku pod oczy Szeroko otwarte dla wielu teleskopy. Hubble A Spitzer W latach 2006 i 2007 zauważono, że Parada kurzu i odłamków lodu.

READ  „Dlaczego planety są okrągłe i nigdy nie mają innego kształtu?”, pyta Eloan (9 lat).

Animacja stworzona na podstawie wielokrotnych obserwacji komety 73P przez Hubble’a. © NASA

Najlepszy czas na oglądanie deszczy meteorów

Cokolwiek to jest, lepiej bądźcie gotowi, bo gdyby zdarzały się wybuchy, które byłyby wspaniałe: z pewnością najpiękniejsze deszcze meteorów, zdecydowanie w roku do początku tego stulecia. ” […] Cokolwiek robisz, bądź przygotowany na niespodzianki!, Wprowadza Jeremiego Vaubaillona. A zła niespodzianka (np. ZHR jest bardzo słaby) i tak nauczy nas czegoś o kometach, meteorach, meteorach i mechanice nieba. Układ Słoneczny. »

Zatem najlepszym momentem na ich zaskoczenie, według prognoz, będzie koniec nocy dla Europy Zachodniej, z ewentualnymi wcześniejszymi niespodziankami (dlatego musimy uzbroić się w cierpliwość i czekać). Sytuacja wydaje się korzystniejsza dla kontynentu amerykańskiego (zwłaszcza w Baja California w Meksyku), gdzie noc nadal będzie głęboka. szczególnie odkąd Księżyc Będzie nieobecny, unikając w ten sposób niedogodności obserwowania tych maleńkich pigułek, które uderzą w Najwyższego atmosfera podłoga za mała Prędkość (około 12 km/s). Powolne meteory mogą raczej padać setkami deszczu i nie zawsze jest łatwo je odróżnić, ponieważ są słabe.

Nazwa Herculides tau pochodzi od imienia gwiazdy Konstelacja Herkules, który znajduje się w pobliżu promienny Z’rój meteorów Kiedy została odkryta w 1930 roku. W tym roku jasności należy szukać w Bouvier, niedaleko jej najjaśniejszej gwiazdy Arcturus, z czerwoną i łatwo wykrywalną poświatą w przedłużeniu uchwytu „Wielkiej Zapiekanki”. Dobra obserwacja, pod warunkiem, że deszcz gwiezdny jest obfity!

Planety wokół gwiazd podwójnych, takie jak Tatooine, mogą nadawać się do zamieszkania

Artykuł z Xavier Demersmann Opublikowano Maj 7, 2014

Wielu specjalistów uważa, że ​​noc z 23-24 maja będzie prawdopodobnie sceną niezwykłego deszczu spadających gwiazd. Gruz pochłonięty przez kometę 209P/Linear kilkadziesiąt lat temu może zostać uszkodzony w naszej atmosferze. Jednak najmniej optymistyczni przewidują ulewne deszcze, przerywane spadkiem od 100 do 400 meteorów na godzinę. Program, którego nie można przegapić.

READ  Zakażenie Covid: okres inkubacji, zanim pojawią się objawy?

Tradycyjny deszcz spadających gwiazd, których iskry są rozrzucane w ciepłe wieczory około 12 i 13 sierpnia, z pracy Perseidydaleki od bycia jedynym meteorologicznym wydarzeniem roku, którego nie można przegapić: liczne roje odświeżają nasze noce każdego miesiąca, tak jak w ostatnim chcieć Od końca kwietnia lub niezliczony Z Leonidy (listopad) i Geminidy (grudzień). Oczywiście zdarza się, że ich aktywność jest mniejsza niż oczekiwano, opóźniona o kilka godzin, a nawet korzystna dla obserwatorów znajdujących się w innej części świata. Może się też zdarzyć odwrotna sytuacja, ku uciesze tych, którzy byli przygotowani na podziw.

Pamiętajmy, że w każdym przypadku jest to pytanie w początkach komety kto rzucił część GazA kurz i drobne ziarna podczas ich okresowego zbliżania się do Słońce. Lot i porzucanie szczątków są również nierówne i związane z prądami o różnym natężeniu. Kiedy Ziemia zdarzy się przekroczyć te roje, ich upadek w atmosferę prowadzi do ich przybycia Gorączka Meteoryty, które tak uwielbiamy uwieczniać. Wkrótce, być może w nocy z 23 na 24 maja, prawdopodobnie będziemy świadkami niezwykłej burzy spadających gwiazd. Dlaczego to zjawisko i czego się spodziewać.

Międzynarodowi specjaliści w tej sprawie jako pierwsi wspomnieli o możliwości wystąpienia burzy meteorowej w tym dniu. Od 2012 r. Esko Lyytinen, Peter Jenniskens (NASA) i Jeremy Vaupillon (Instytut Mechaniki Niebieskiej) już zdał sobie sprawę, po obliczeniach, że strumienie szczątków emitowane przez małą kometę 209P/Line w latach 1803-1924 powinny częściowo przeniknąć naszą atmosferę w nocy z 23 na 24 maja. Te pyły będą tak małe, że będą widoczne tylko największe ziarna. Ponadto, jeśli jest ich tak dużo, jak oczekiwali naukowcy, możemy być świadkami prawdziwej burzy meteorowej, jakiej nie widzieliśmy od dłuższego czasu…

Deszcz czy burza meteorów?

Potwierdzając swoje obliczenia, inni eksperci łagodzili ich optymizm i wolą mówić o szczycie aktywności wynoszącym od 100 do 400 meteorów na godzinę. Mniej niż 1000 meteorów na godzinę, aby mówić o burzy, obliczony szczyt jest wciąż ogromny w porównaniu do świecenia Perseidy, które zwykle zadziwiają nas z prędkością od 100 do 150 meteorów na godzinę, w zależności od roku. Jednak wszyscy ostrzegają, że aktywność nadal jest trudna do przewidzenia, ponieważ żyły szczątków tej komety odkryto dopiero w 2004 roku dzięki programowi liniowy nadal nie rozumiem. Mała (jej rozmiar jądra szacuje się na od 0,8 do 1 km) i trudna do zaobserwowania, jej okres orbitalny trwa zaledwie pięć lat. 6 maja włochata gwiazda, ozdobiona warkoczem gazu i pyłu, osiągnie najniższą odległość od Słońca, czyli dno skalne, czyli 145 milionów kilometrów (lub 0,9 AU, odległość w przybliżeniu równa odległości od naszej gwiazdy). 29 maja będzie tylko 8,2 miliona kilometrów, czyli 0,0554 AU, od Ziemi.

READ  Covid-19 zniszczył postęp ostatnich lat

Jeśli jego aktywność zostanie potwierdzona, rój musi być radioaktywny przez żyrafa (Camelopardalis), mała i delikatna konstelacja w pobliżu północnego bieguna niebieskiego, wciśnięta między Kasjopeję i duży niedźwiedź. Ten tryb okołobiegunowy jest bardzo przydatny w przypadku monitorówPółkula północna Widoczność gwarantowana przez całą noc. Co więcej, księżyc nie będzie żadną przeszkodą, bo piękny półksiężyc, w wspólnie z blaskiem WenusNie wstanie przed 4:30 rano. Aby poprawić medytację, pozostaje tylko znaleźć wyraźną lokalizację i względnie jej unikać zanieczyszczenie światłem Podbij nasze miasta, poczuj się komfortowo, a potem czekaj i przygotuj się. Oczywiście napięcie pozostanie do dzisiejszego wieczoru szczytowej aktywności Camélopardalides. Dobry zegarek!

Zainteresowany tym, co właśnie przeczytałeś?