Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Co słyszymy na Marsie? Lista odtwarzania nagrań NASA

Obraz jest dobry. Ale kiedy nie ma dźwięku, niezaprzeczalnie czegoś tak naprawdę brakuje. I to jest coś więcej na temat Marsa, co wytrwałość oferuje nam dzięki dźwiękom, które od ponad roku nagrywane są na powierzchni Czerwonej Planety.

Ponad rok temu NASA udostępniła plik Zarejestrowano pierwsze głosy głosem wędrowiec Wytrwaj, gdy porusza się po powierzchni Marsa. Przenieś eksplorację Marsa w nową erę. Ponieważ poza faktem, że usłyszenie maszyny toczącej się nad innym światem wystarczy, aby wywołać dreszcz, analiza tych dźwięków jest naprawdę interesująca dla planetologów. Specjalnie dla tych, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzęatmosfera Czerwona planeta i jej interakcje z powierzchnią.

I tak Perseverance od samego początku swojej misji odnotowywał godziny głosowań. z których badacze oferują teraz ich wybór. Rodzaj Lista odtwarzania Mars, który intensyfikuje środowisko akustyczne występujące na Marsie. I okazuje się, że przez większość czasu to planeta cichy. Dźwięki natury są rzadkie i niezwykle tajemnicze. Z godnym uwagi wyjątkiem Wiatr. „Miejsce jest tak ciche, że w pewnym momencie pomyśleliśmy, że mikrofon się zepsuł”Paradoksalnie badacze prezentując swoje pierwsze wyniki na konferencjiAmerykańskie Stowarzyszenie Akustyczne.

Cenne informacje naukowe

A poważniej, badacze byli zaskoczeni nagłymi zmianami, jakie zaszły w atmosferze Marsa. Podczas gdy nagrania brzmią dość spokojnie, mogą nagle rozpętać się gwałtowne burze.

Nagrania Perseverance ujawniają również, że dźwiękowy krajobraz Czerwonej Planety zmienia się wraz z formatem pory roku. W zimęKiedy Dwutlenek węgla (Ko2) zawiesza się z boku pliku czapki polarne, zmienia się gęstość atmosfery. Natężenie dźwięku zmienia się o około 20%. i firma2 Zmiękcza również wysokie dźwięki wraz z odległością.

Podczas gdy NASA wyraziła sceptycyzm co do idei wdrożenia nagrania dźwiękowe Na Marsie wytrwałość udowadnia, że ​​było warto. Nawet jeśli uczeni szacują, że takie nagrania mogą być bogatsze w nauki na planetach lub… księżyce do bardziej intensywnej atmosfery. Jak Wenus czy Tytan. Tam fale dźwiękowe oddziałują silniej i rozchodzą się dalej. Pomysł na przyszłe misje…