Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Światowy Dzień Bez Tytoniu: Pięć wskazówek, jak odnieść sukces w ciągu pierwszych 24 godzin bez palenia

Wtorek 31 maja to Światowy Dzień Bez Tytoniu. Okazja dla palaczy, którzy rozważają rzucenie palenia, aby przetestować swoją wolę przynajmniej przez jeden dzień. A ponieważ niepalenie przez 24 godziny jest pierwszym krokiem do całkowitego rzucenia palenia, oto pięć wskazówek dotyczących odporności w ciągu dnia.

Często słyszymy to w ustach byłych palaczy, kiedy przestaje się palić, pierwsze dni są najtrudniejsze. Pomysł z papierosem bardzo zajmie twój umysł. Chociaż dobrym pomysłem jest dobre przygotowanie się do rzucenia palenia, testowanie siebie w ciągu dnia może w rzeczywistości pozwolić na ocenę uzależnienia i Łatwiej określ swój profil palenia.

Chęć palenia w pierwszych dniach rzucania palenia można przezwyciężyć, ale koniecznie wymaga to motywacji i determinacji. Serwis informacyjny na temat tytoniu zawiera kilka wskazówek pozwalać Powstrzymaj chęć palenia, zwłaszcza jeśli jesteś na początku tego procesu.

Jeśli zdecydujesz się rzucić palenie, w tym Światowym Dniu Bez Tytoniu, oto kilka sposobów na walkę.

1. Trzymaj ręce i usta zajęte

Uzależnienie od nikotyny to jedno, ale uzależnienie od tytoniu jest również silnie zależne od działań z nim związanych. Tak więc, aby pozbyć się zachcianek, wskazane jest, aby być zajętym, aby odwrócić uwagę od gestów związanych z papierosami.

„Czasami chęć zapalenia jest związana z reakcją na włożenie papierosa do ust”, zauważa Tytoniowy Serwis Informacyjny, który zaleca na przykład, aby Weź „długopis do pisania lub rysowania” i ugniataj kulkę antystresową Albo coś na wyciągnięcie ręki, a nawet Zrób „origami zamiast skręcać papierosa…”

Ten sam proces przezwyciężania chęci wdychania dymu: Zajmij usta. „Umyj zęby, odgryź jabłko lub marchewkę, (…) żuj gumę bez cukru, wykałaczkę lub laskę lukrecji…”

2. ćwiczenia

Aby nie skupiać się na chęci palenia, przez kilka pierwszych dni będziesz musiał zająć swój umysł. Tak więc pójście do kina, czytanie książki, ale także granie w grę online lub ze znajomymi może pomóc.

READ  Odkryj tajemniczą „czarną dziurę” pośrodku oceanu w Mapach Google

Jedną z najlepszych opcji jest też Ćwiczenia, które uwalniają endorfiny, a tym samym zmniejszają stres związany z rzuceniem palenia. Ponadto jest okazją do wyznaczania celów, Aby zauważyć korzyści płynące z rzucenia palenia na swoim ciele w miarę postępów ale również zmniejszyć przyrost masy ciała, Co może czasem towarzyszyć zaprzestaniu palenia.

3. Test oddychania brzusznego

Jak wspomniano powyżej, rzucenie palenia może powodować stres. Aby się nie załamać, Twoim wyzwaniem będzie maksymalne zredukowanie stresu. Jeśli sport jest opcją, nie jest to właściwe rozwiązanie we wszystkich sytuacjach. Właściwie, siedząc przy biurku, trudno jest zrobić sobie przerwę na bieganie.

Aby zmniejszyć stres, Tabac info zaleca ćwiczenie, które można wykonać w każdych warunkach: oddychanie brzuszne.

4. Wyznaczanie celów i nagród

Serwis Informacyjny Tabac zaleca sporządzenie listy motywów, która pozwoli Ci dowiedzieć się, kiedy głód Cię dopada, dlaczego podjąłeś się tego procesu.

Konieczne jest również rozważenie motywowania jego motywacji nagrodami. Nie tylko rzucając palenie, możesz zaoszczędzić pieniądze, które pozwalają na dawanie prezentów (dla palacza, który spożywa średnio 1 paczkę dziennie, oszczędzasz około 300 euro w ciągu miesiąca i średnio 3600 euro przez cały rok ) .

5. Zapraszam do proszenia o pomoc

Serwis informacyjny o tytoniu może pomóc w zastosowaniu tych cennych wskazówek w praktyce. Jeśli chcesz rzucić palenie, przejmij inicjatywę i zwróć się o pomoc do specjalistów z branży tytoniowej. Mógłbyś Zadzwoń za darmo dzwoniąc pod numer 39 19.

Farmaceuta lub lekarz może również zalecić pomoc w rzuceniu palenia.

Czym jest Światowy Dzień Bez Tytoniu?

Organizowany od 1987 roku przez Światową Organizację Zdrowia Światowy Dzień Bez Tytoniu 31 maja jest dniem profilaktyki i uświadamiania zagrożeń zdrowotnych związanych z paleniem tytoniu i związanymi z nim nałogami.

„Zażywanie tytoniu jest największą epidemią, której można zapobiec, dotykając pracowników służby zdrowia” — mówi Światowa Organizacja Zdrowia. Ten dzień może być dla palaczy okazją do podjęcia wyzwania rzucenia palenia.

READ  Poza naszym pragnieniem ciągłego podjadania