Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dzięki tej aplikacji możesz przetestować Dynamic Island of iPhone 14 Pro na Androidzie

W Sklepie Play możesz pobrać aplikację dynamicSpot, która pokazuje, jak funkcja Dynamic Island w telefonie iPhone 14 Pro może wyglądać na Androidzie.

Dynamiczna wyspa na Androida // Źródło: dynamicSpot

Jedna z największych nowości iPhone 14 Pro i inni iPhone 14 Pro Max Nazywa się to „dynamiczną wyspą”. Dwa najdroższe i bardziej zaawansowane modele Apple zastępują wycięcie na perforowaną tarczę w górnej części wyświetlacza. Jednak jabłko nie poprzestało na tym i spodobało się zastosowaniom wokół tej pigułki, aby użytkownicy nie myśleli o tym zbyt wiele.

Dlatego dzięki Dynamic Island system iOS wykorzystuje obszar wokół otworu do wyświetlania powiadomień i informacji kontekstowych o zainstalowanych aplikacjach. To sprytne i pomysłowe rozwiązanie ze strony Apple, które w ten sposób zamienia ograniczenie (zrobienie dużej dziury w ekranie) w siłę (wprowadzenie nowej funkcjonalności). Na Androidzie bez wątpienia będą próby naśladowania tej „dynamicznej wyspy”.

jednakże, Wprowadzenie Dynamic Island na Androida nie będzie łatwe dla producentów. Ponieważ aby osiągnąć taką samą płynność i poziom integracji jak w iOS, ta funkcjonalność musi zostać zaimplementowana bezpośrednio w systemie Android, aby ułatwić pracę programistom aplikacji. Innymi słowy, Google będzie musiał uruchomić inicjatywę, zamiast pozwolić każdemu producentowi zaprojektować rozwiązanie w swoim kącie.

DynamicSpot: podgląd Dynamic Island na Androida

W międzyczasie możesz już zobaczyć, jak mogłaby wyglądać Dynamic Island na Androidzie Pobierz oprogramowanie dynamicznego spotu na mnie Sklep Play. Ta aplikacja umożliwia wyświetlenie czarnego obszaru wokół otworu smartfona, aby wyświetlić przychodzące powiadomienia lub kilka praktycznych informacji (poziom naładowania baterii, minutnik itp.). Trzymamy się z dala od tego, co robi iPhone 14 Pro, ale zapewnia dobry przegląd Androida.

Należy pamiętać, że aby DynamicSpot mógł działać, musi mieć specjalne uprawnienia dostępu do usług ułatwień dostępu. Jednak Jawomo, twórca aplikacji, określa, że ​​jego oprogramowanie jest w trybie offline i że żadne informacje nie są gromadzone ani udostępniane.

READ  W Cyberponiedziałek więcej nudy

DynamicSpot jest również dostępny we wczesnym dostępie i wydaje się, że jeszcze nie wykorzystuje swojego pełnego potencjału. Na przykład powinien być w stanie kontrolować odtwarzanie twoich piosenek, ale to nie zadziałało muzyka z Youtube od kiedy mój Samsung Galaxy S22 Ultra. Na koniec zwróć uwagę, że istnieje płatna wersja Pro, aby odblokować więcej funkcji.


Do śledzenia nas zapraszamy do Pobierz naszą aplikację na Androida i iOS. Możesz przeczytać nasze artykuły i pliki oraz obejrzeć najnowsze filmy na YouTube.