Druga porażka Belgii w trzech meczach z porażką w Polsce

Belgia przegrała z Polską 7:2 w trzecim meczu eliminacji Mistrzostw Świata w futsalu dzisiaj, w piątek, w Milic, w grupie drugiej.

Samobójcze gole Grillo (8:59) i gole Mateusza Mrewicza (11:22) dały Polakom podwójną przewagę. Ibrahim Adnan (14:04) zmniejszył przewagę. Paweł Kaniewski (18:43) i Mikołaj Zastawnik (19:49) przed końcem pierwszej połowy powiększyli prowadzenie.

W drugiej połowie Polacy ponownie strzelili gola po samobójczej bramce Thibauta Duchess (32:52), Tomasa Kreisela (37:28) i ponownie Zastaunek (38:38), a drogę odnalazł Marvin Ghislandi (36:52). . Siatka dla drużyny futsalowej Czerwonych Diabłów.

Belgia pozostaje na ostatnim miejscu w grupie z jednym punktem, a Polska z 6 punktami jest na pierwszym miejscu. Serbia i Ukraina, które mają po trzy punkty, spotkają się w drugim meczu w grupie.

We wrześniu Belgia przegrała z Ukrainą 10:2 i zwyciężyła w Serbii 3:3. Belgowie i Polacy spotkają się w najbliższą środę w Rosedale już czwarty dzień. Daty dwóch ostatnich meczów nie zostały jeszcze ustalone: ​​na Węgrzech z Ukrainą i u siebie z Serbią

20 drużyn biorących udział w rundzie Elite zostało podzielonych na pięć grup po cztery drużyny. Pięciu zwycięzców kwalifikuje się bezpośrednio do finału Pucharu Świata, który odbędzie się w dniach 14 września – 6 października 2024 roku w Uzbekistanie. Czterech najlepszych zdobywców drugiego miejsca zagra w fazie play-off w kwietniu 2024 r., aby zdobyć dwa ostatnie bilety. Belgia trzykrotnie brała udział w Pucharze Świata w futsalu, w latach 1989, 1992 i 1996, a w 1989 r. zajęła czwarte miejsce, co było jej najlepszym wynikiem.