Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dowódca Międzynarodowej Stacji Kosmicznej publikuje zdjęcia Izraela zrobione z kosmosu

Dowódca Międzynarodowej Stacji Kosmicznej publikuje zdjęcia Izraela zrobione z kosmosu

Samantha Cristoforetti jest pierwszą Europejką, która dowodzi Międzynarodową Stacją Kosmiczną

Dowódca Międzynarodowej Stacji Kosmicznej Samantha Cristoforetti wysłała w sobotę wiadomość do Izraela, wzbogaconą o zdjęcie „Shalom”, które zawiera serię zdjęć kraju zrobionych z kosmosu.

Włoski astronauta, który postanowił nadawać z kosmosu obrazy różnych regionów planety, zamieścił na swoim koncie na Twitterze zdjęcia Izraela, przedstawiające obszary miejskie Hajfy i Tel Awiwu oraz Morze Martwe.

Chociaż Samantha Cristoforetti otrzymała pochwały od izraelskich internautów za jej wspaniałe zdjęcia, spotkała się również z mniej przychylnym komentarzem ze strony pro-palestyńskich internautów.

Astronauta napisał na Twitterze: „Shalom, witaj nocą Izrael i miasta Tel Awiw i Hajfa. Byłem również pod wrażeniem tych prostych linii na południowym krańcu Morza Martwego. .

Niedawno opublikowała zdjęcia Pawii, Rzymu i Lacjum we Włoszech, a w piątek opublikowała zdjęcie Botswany w Afryce, gratulując jej mieszkańcom dnia niepodległości.

Bill Ingalls (NASA/AFP)Zdjęcie NASA przedstawia włoską astronautkę Samanthę Cristoforetti po wylądowaniu na Ziemi 11 czerwca 2015 r. w Jizkazgan w Kazachstanie.

Samantha Cristoforetti, 45, matka pięciorga dzieci i poliglotka, w zeszłym tygodniu została pierwszą Europejką, która dowodziła Międzynarodową Stacją Kosmiczną. Obecnie jest rekordzistką Europejki, która najdłużej przebywała w kosmosie (357 dni w niedzielę).

To już drugi pobyt włoskiej astronautki w kosmosie, która w rzeczywistości spędziła 199 dni na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej między listopadem 2014 a majem 2015, kiedy pobiła rekord najdłuższego pobytu w kosmosie.

Samantha Cristoforetti jest również pierwszą astronautką, która korzysta z konta TikTok, aby oferować subskrybentom wirtualne wycieczki po Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i rzucić okiem na jej codzienne życie na jej pokładzie.

READ  Rak płuc: zachorowalność na niepalących wzrasta, a ich udział prawie się podwoił w ciągu dwudziestu lat