Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Nie powinno być kolejnej pandemii”: Dlaczego minister zdrowia boi się epidemii grypy tej zimy?

podstawowy
Francois Brown wezwał do zaszczepienia najsłabszych osób przeciwko Covidowi, a także przeciwko grypie, która może ponownie dotknąć kraj w okresie zimowym.

Minister zdrowia Francois Brown wezwał wszystkie wrażliwe osoby do „jednoczesnego” szczepienia przeciwko grypie i wirusowi Covid w rozmowie z Zachód Francji 2 października. Grypa, którą od początku pandemii udało się powstrzymać za pomocą środków dystansowania społecznego, może rzeczywiście powrócić tej zimy. Według urzędującego od 4 lipca ministra „ważne nie jest niepokój, ale czujność. Wiemy, że nasz system zdrowia jest w stanie stresu i nie powinniśmy potrzebować kolejnej pandemii”.

Przeczytaj także:
obraz. Francois Brown, były gracz rugby na czele Ministerstwa Zdrowia

Francuskie władze ds. zdrowia spodziewają się szczególnie ostrej epidemii grypy tej zimy. Naukowcy polegają między innymi na scenariuszu, który miał miejsce w Australii. Na miejscu grypa złapała się między kwietniem a październikiem. Miesięczna liczba wykrytych tam przypadków skażenia jest wyższa niż liczba przypadków w 2017 i 2019 roku. „To, co wydarzyło się w Australii, jest elementem gotowości” – wyjaśnił były szef strategii Rady Sterującej ds. Szczepień we Francji, Alain Fischer . Dla mnie paryskiŚroda 28 września. Obawia się „poważnego niebezpieczeństwa epidemii grypy” we Francji: „W tym roku trudno będzie utrzymać ten sam poziom ochrony: maski, dystansowanie, intensywne mycie rąk”, kontynuuje profesor, obawiając się, że „covid-influenza” będzie współistnieć .

Zwiększone ryzyko po dwóch latach ochrony

Szczepienia również wydają się być najlepszym sposobem na uniknięcie zakażenia, według François Brown: „Naprawdę przemawiam do osób starszych lub zagrożonych chorobą: Ważne jest, aby się zaszczepićWe Francji kampania szczepień przeciwko grypie rozpocznie się 18 października. Równoczesne szczepienie przeciwko grypie Covid będzie również prowadzone w ośrodkach szczepień, aby ułatwić ochronę osób zagrożonych.

READ  Niedobór, rozruchowy chaos, rządowa kakofonia... zygzakowata ścieżka francuskiej kampanii szczepionkowej

Jednak ryzyko dalszego rozprzestrzeniania się grypy niepokoi ekspertów ds. Zdrowia, według Telewizja BFM : W rzeczywistości sygnały barierowe zapobiegały rozprzestrzenianiu się choroby przez dwa lata, a Francuzi opracowali niewiele przeciwciał, co czyni ich bardziej podatnymi. François Browne ma zorganizować pierwsze posiedzenie Krajowej Rady Odbudowy (CNR) na temat zdrowia w Le Mans 3 października.