Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Nie powinno być kolejnej pandemii”: Dlaczego minister zdrowia boi się epidemii grypy tej zimy?

podstawowy
Francois Brown wezwał do zaszczepienia najsłabszych osób przeciwko Covidowi, a także przeciwko grypie, która może ponownie dotknąć kraj w okresie zimowym.

Minister zdrowia Francois Brown wezwał wszystkie wrażliwe osoby do „jednoczesnego” szczepienia przeciwko grypie i wirusowi Covid w rozmowie z Zachód Francji 2 października. Grypa, którą od początku pandemii udało się powstrzymać za pomocą środków dystansowania społecznego, może rzeczywiście powrócić tej zimy. Według urzędującego od 4 lipca ministra „ważne nie jest niepokój, ale czujność. Wiemy, że nasz system zdrowia jest w stanie stresu i nie powinniśmy potrzebować kolejnej pandemii”.

Przeczytaj także:
obraz. Francois Brown, były gracz rugby na czele Ministerstwa Zdrowia

Francuskie władze ds. zdrowia spodziewają się szczególnie ostrej epidemii grypy tej zimy. Naukowcy polegają między innymi na scenariuszu, który miał miejsce w Australii. Na miejscu grypa złapała się między kwietniem a październikiem. Miesięczna liczba wykrytych tam przypadków skażenia jest wyższa niż liczba przypadków w 2017 i 2019 roku. „To, co wydarzyło się w Australii, jest elementem gotowości” – wyjaśnił były szef strategii Rady Sterującej ds. Szczepień we Francji, Alain Fischer . Dla mnie paryskiŚroda 28 września. Obawia się „poważnego niebezpieczeństwa epidemii grypy” we Francji: „W tym roku trudno będzie utrzymać ten sam poziom ochrony: maski, dystansowanie, intensywne mycie rąk”, kontynuuje profesor, obawiając się, że „covid-influenza” będzie współistnieć .

Zwiększone ryzyko po dwóch latach ochrony

Szczepienia również wydają się być najlepszym sposobem na uniknięcie zakażenia, według François Brown: „Naprawdę przemawiam do osób starszych lub zagrożonych chorobą: Ważne jest, aby się zaszczepićWe Francji kampania szczepień przeciwko grypie rozpocznie się 18 października. Równoczesne szczepienie przeciwko grypie Covid będzie również prowadzone w ośrodkach szczepień, aby ułatwić ochronę osób zagrożonych.

READ  Asteroida wielkości autobusu minie Ziemię za kilka godzin

Jednak ryzyko dalszego rozprzestrzeniania się grypy niepokoi ekspertów ds. Zdrowia, według Telewizja BFM : W rzeczywistości sygnały barierowe zapobiegały rozprzestrzenianiu się choroby przez dwa lata, a Francuzi opracowali niewiele przeciwciał, co czyni ich bardziej podatnymi. François Browne ma zorganizować pierwsze posiedzenie Krajowej Rady Odbudowy (CNR) na temat zdrowia w Le Mans 3 października.