Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dotkniesz pyłu księżycowego we Francji w ten weekend?  Dowiedz się, gdzie będzie to możliwe

Dotkniesz pyłu księżycowego we Francji w ten weekend? Dowiedz się, gdzie będzie to możliwe

W nie mniej niż 400 lokalizacjach we Francji teleskopy zostaną udostępnione publiczności do obserwacji wielkiej nocy księżycowej w sobotę 15 czerwca i niedzielę 16 czerwca od godziny 21:30.

W sobotę 15 czerwca i niedzielę 16 czerwca Francuskie Towarzystwo Astronomiczne daje możliwość obserwacji Księżyca w sposób, jakiego nigdy wcześniej nie widziałeś. Z tej okazji w całej Francji teleskopy zostaną umieszczone w 400 punktach obserwacyjnych.

Podczas tych dwóch wieczorów Francuskie Towarzystwo Astronomiczne proponuje spojrzenie na Księżyc, gdy Słońce oświetla tylko jego pierwszą kwadrę. Wyjaśnia, że ​​na tym etapie jego obserwacje będą faktycznie bogatsze niż przy pełnym oświetleniu, ponieważ widzimy jedynie różnice w kolorach. Actu.fr. Kiedy Księżyc będzie w półksiężycu, będzie można również zobaczyć jego wzory. Aby z niego skorzystać, nie trzeba wyprowadzać się z miast i uciekać przed zanieczyszczeniami świetlnymi.

Księżycowy pył

Na zobaczenie tego spektaklu ciekawscy będą musieli poczekać do 21:30, po czym będą mogli cieszyć się księżycem przez co najmniej trzy godziny. Aby dowiedzieć się, gdzie znajduje się najbliższy teleskop, Znów na Księżycu Na dostępnej interaktywnej mapie wymienił różne miejsca obserwacji satelity Klikając tutaj.

Oprócz zobaczenia księżyca będzie można go także dotknąć. Rzeczywiście, pył księżycowy zostanie udostępniony społeczeństwu. Pierwotnie znajdowało się ono na powierzchni satelity i pochodziło od meteorytów księżycowych, które dotarły do ​​Ziemi,

READ  Zwiastun Kingdom Hearts 4 z okazji 20. rocznicy - Aktualności