Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dostawa pierwszych czołgów Leopard 2 z Polski na Ukrainę, „symboliczny gest”

Dostawa pierwszych czołgów Leopard 2 z Polski na Ukrainę, „symboliczny gest”

Musieliśmy się zapisać. W rocznicę inwazji na Ukrainę polski premier udał się do Kijowa „Przynieś czołg Leopard” Na Ukrainę wyjaśnił prezydent RP Andrzej Duda, raporty Die Deutsche Welle.

Z Kijowa Mateusz Moravicki poinformował, że jego Dostawa czterech z obiecanych 14 czołgów Leopard 2 na Ukrainę. że to, według BloombergI „Symboliczny gest z okazji pierwszej rocznicy inwazji Rosji, gdy zachodni sojusznicy spieszą się, by uzbroić przeciwne siły zbrojne w obliczu eskalacji ataków zarządzonych przez Kreml”..

Kolejne czołgi są w drodze

Polski premier dodał, że jego kraj jest „Gotowi do szkolenia ukraińskich pilotów na myśliwcach F16”Dodaje amerykańskie media ekonomiczne. Ale prezydent USA Joe Biden obecnie sprzeciwia się ekstradycji na Ukrainę.

Wyjaśnił to Mateusz Morawiecki na wspólnej konferencji prasowej z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim w stolicy Ukrainy. „Czołgi pomogą chronić siły ukraińskie na polu bitwy, a kolejne będą w drodze ’w ciągu kilku dni’„, Wybierz BBC.

Niemiecki Leopard 2 jest „Uważany jest za jeden z najskuteczniejszych czołgów bojowych”, przypominają brytyjskie media publiczne. Prezydent Ukrainy niestrudzenie wzywa do zwiększenia ilości sprzętu wojskowego do walki z Rosją. Po zwłoce Niemcy zdecydowały się wysłać czołgi ciężkie 25 stycznia i zezwoliły na eksport Leoparda 1.

I Szwecja też

Zgodnie z obietnicami złożonymi przez sojuszników kraju „powinien otrzymać” inne czołgi bojowe. Stany Zjednoczone wysyłają 31 czołgów M1 Abrams, Wielka Brytania 14 czołgów Challenger 2, a Niemcy 14 czołgów Leopard 2.. Hiszpania obiecała sześć czołgów Leopard 2, a Polska nie dostarczyła jeszcze 10. Oprócz czterech ogłoszonych dzisiaj.podsumowuje kanał brytyjski.

Do tego dodano wkład szwedzki. the SPIEGEL oświadczenie Ze Szwecji „Chce dostarczyć w sumie dziesięć czołgów Leopard typu 2A6 i 2A5 na planowane wyposażenie dwóch batalionów ukraińskich czołgów” – powiedział. Informację potwierdził w piątek po południu premier Szwecji Ulf Kristersson.

READ  Polonia w Toronto krytykuje nową nazwę festiwalu Ronsvales
Nieznany przedmiot