Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Donald Trump ponownie obraża sprawiedliwość przed opuszczeniem procesu w Nowym Jorku

Donald Trump ponownie obraża sprawiedliwość przed opuszczeniem procesu w Nowym Jorku

Były prezydent USA, podobnie jak inni przywódcy Organizacji Trumpa, jest celem skargi cywilnej w związku z oszustwem dotyczącym wartości jego nieruchomości.

opublikowany


czas czytania :
1 minuta

Donald Trump opuszcza sąd w Nowym Jorku, 4 października 2023 r. (JOHN NACION / NURPHOTO / AFP)

W środę, 4 października, jego miejsce w sądzie pozostało puste. Po tym jak się przedstawił W poniedziałek i wtorek na sali sądowej na Manhattanie Donald Trump nie stawił się na pozostałą część procesu cywilnego pod zarzutem zdefraudowania wartości swoich nieruchomości, który toczy się w Nowym Jorku.

Dzień wcześniej sędzia stanowego Sądu Najwyższego udzielił mu ostrej reprymendy: Podczas rozprawy sędzia potępił stanowisko „Pogorszenie” Były prezydent USA zamieścił to w swoim serwisie społecznościowym Truth. Donald Trump określił urzędnika sądowego jako… „narzeczona [Chuck] Schumera, Lider Demokratów w Senacie. W następstwie tego wezwania we wtorek sędzia oficjalnie zakazał wszystkim stronom biorącym udział w procesie atakowania jego zespołu w przyszłości.

„Sędzia już wie, co zrobi. Jest sędzią [du Parti] demokratyczny”, – powiedział w środę Donald Trump. Były prezydent USA wraz z dwoma synami, Erikiem Trumpem i Donaldem Trumpem Jr., a także innymi przywódcami Organizacji Trumpa, są podejrzani o masowe zawyżanie swoich aktywów w celu uzyskania lepszych kredytów w bankach i lepszych warunków ubezpieczenia.

READ  Trzy oznaki demontażu imperium Jewgienija Prigożyna w Rosji